Urząd Miejski w Lęborku

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Utworzono: 12-05-2017

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenny dzień w gronie osób o podobnych pasjach.

W dniu 27 maja w godz. 10.00-14.00 akcję tę organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.

Trasa: Lębork ul. Staromiejska – przejazd ścieżką rowerową do ul. Słupskiej – przejazd przez drogę krajową nr 6 – Leśnice: postój - przejazd lasem niebieską trasą rowerową – Krępkowice – fakultatywny wyjazd pod Dąb Świętopełk i kamień graniczny: postój - Jezioro Brody: ognisko i relaks - Krępkowice – Lębork (ok. 24 km)

Harmonogram:

9.30  - zbiórka uczestników rajdu na ul. Staromiejskiej (koło byłego banku PKO BP)

10.00 - start i przejazd w/w ulicami

10.45 - 10.55 - postój w Leśnicach

11.15 - 11.45 - wycieczka fakultatywna pod Dąb Świętopełk i kamień graniczny

12.00 - ognisko, relaks i pokaz survivalowy nad Jeziorem Brody

14. 30 – powrót

Obowiązują zapisy - do 18 maja w sekretariacie, pod nr tel. 59 86 22 307 oraz na e-mail: ko [AT] biblioteka [DOT] lebork.pl. Uczestnicy są zobowiązani do zapoznania się i podpisania regulaminu. Regulamin dostępny na stronie, w sekretariacie biblioteki i w miejscu zbiórki w dniu rajdu.

ATRAKCJE SPECJALNE - POKAZ SURVIVALOWY przygotowany przez Natura Tech. Natura tech pokaże, że warto się zatrzymać choć na chwilę i usłyszeć, poczuć oraz dotknąć natury. Uczestnicy rajdu zobaczą również, jak poradzić sobie w skrajnych warunkach pogodowych lub zagrożenia życia i zdrowia. Podczas krótkich zajęć nad jeziorem Brody przy ognisku usłyszą też: - jak rozpalić ognisko; - jak pozyskać wodę do picia; - co to jest EDC rowerzysty; - co można zrobić z rowerem i nie tylko.

Organizatorami rajdu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, Biblioteka Publiczna Gminy Cewice, Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska, a wiodącym współorganizatorem rajdu jest Lęborskie Stowarzyszenie Rowerowe "Lew Lębork". Wsparcie: Nadleśnictwo Cewice, Rada Sołecka Maszewo Lęborskie i sołtys wsi Maszewo Lęborskie i Krępkowice Jan Itrych.

 

Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF