Paula Wrońska Mistrzynią i Wicemistrzynią Europy

Utworzono: 07-06-2021

Paula Wrońska, zawodniczka klubu LOK Lider Amicus Lębork na Mistrzostwach Europy w Osijeku zdobyła drużynowo złoty medal a indywidualnie srebrny medal. Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w Chorwacji w składzie: Paula Wrońska (LOK Lider-Amicus Lębork), Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) i Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) wywalczyły tytuł Mistrzyń Europy w karabinie dowolnym, strzelanie z trzech postaw na 300 metrów. W finale Polki pokonały faworyzowaną Szwajcarię.

Zawodniczka trenera Roberta Biczkowskiego w niesamowitych okolicznościach zajęła także 2. miejsce w karabinie dowolnym leżąc 300m. Paula Wrońska zaczęła strzelanie od zdobycia 99 na 100 możliwych punktów w 1 serii. W kolejnych dwóch była bardzo regularna i dwukrotnie powtórzyła ten sam wynik. Nieco tylko słabsza w jej wykonaniu była 4 seria - 98. Na tym etapie nasza reprezentantka Polski traciła 4 punkty do prowadzącej Muriel Zueger. O złocie zadecydował jeden strzał. Zueger wykonała 26 trafień w idealny środek (u Pauli było ich 25) i to ona zdobyła złoty medal. Tym samym Paula Wrońska została Wicemistrzynią Europy. Podium uzupełniła Anja Senti.

Na zdjęciu drużynowym Paula Wrońska pierwsza od prawej.