Piąta kolejka siatkarskich rozgrywek amatorów w Lęborku

Utworzono: 14-12-2015

W Mikołajki 6 grudnia rozegrana została 5 kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. W niedzielne przedpołudnie 8 zespołów walczyło o ligowe punkty.

Tego dnia tyko jeden mecz zakończył się trzysetowym pojedynkiem. Romek Lębork, po wygranym pierwszym secie z ZK Joker, w drugim uległ i o rozstrzygnięciu decydował time-break, trzeci set wygrali zawodnicy zespołu Romek Lębork.

Kolejne 3 mecze kończyły się wynikami 2:0. Drywa Kowalstwo pokonał zespół KS Strzebielino, KS Baza 44 pokonał zespół Klaja Cafee, a lider tabeli Bojan Żubry nie oddał nawet seta zespołowi AZS Lębork.

Po rozegraniu 5 kolejki wielkich zmian w tabeli nie ma, dalej na czele utrzymuje się zespół Bojan Żubry, który nie przegrał w tym sezonie meczu. Tuż za nim, ze stratą 2 punktów, znajduję się zespół KS Baza 44. Ostatnie miejsce w tabeli na razie należy do zespołu ZK Joker, który razem z I LO w Lęborku nie wygrał jeszcze meczu.

Do rozegrania rundy zasadniczej pozostało 6 kolejek, następna już 20 grudnia i będzie to ostania kolejka w tym roku. Po rozegraniu rundy zasadniczej 8 zespołów awansuje do fazy play-off, ostatni zespół w tabeli zakończy rozgrywki na 9 miejscu.