Pierwsza faza play – off Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Utworzono: 12-03-2018

Rozgrywki amatorskiej ligi organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji wraz z Lęborskim Towarzystwem Sportowym UNIA przy wsparciu firmy Pawelczyk Development weszły w fazę play-off. W pierwszej fazie grały zespoły z miejsc 4-9 rundy zasadniczej, zespoły z miejsc 1-3 awansowały bezpośrednio do drugiej fazy play-off. Sześć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których drużyny walczyły systemem każdy z każdym.

W grupie A grały zespoły: ZSM-I Lębork, Eko Laser i KS Strzebielino. Dwa zwycięstwa odnotował zespół KS Strzebielino i bez straty seta awansował do drugiej fazy play off. W grupie B walczyły zespoły: Miniony, I LO Lębork i Bojan Żubry. W tej grupie dwa mecze zwyciężył zespół Miniony, jednak nie zagra w drugiej fazie play off z uwagi na grę zawodnika nie zgłoszonego do rozgrywek.  Z tego powodu oba mecze zostały uznane za walkower i zespół Miniony nie awansował do dalszych rozgrywek. Z grupy B awansował zespół Bojan Żubry. Do drugiej fazy play-off awansował również zespół ZSM-I w Lęborku jako najlepszy zespół z drugiego miejsca.

Kolejna faza play-off odbędzie się 25 marca. Zespoły zostały podzielona na dwie grupy: grupa C Romek Lębork, KS Strzebielino, ZSM-I Lębork  oraz grupa D: AZS Lębork, Klaja Cafee, Bojan Żubry. Zwycięzcy grup zagrają o finale Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, zespoły z drugiego miejsca zagrają o miejsce 3. Finał przewidziany jest na 8 kwietnia 2018