Urząd Miejski w Lęborku

Piłkarze Pogoni Lębork ruszają do walki w 4 lidze

Utworzono: 09-08-2019

W sobotę 10 sierpnia 2019 r. o godz. 17 na Stadionie Miejskim w Lęborku przy ul. Kusocińskiego 56 kolejny piłkarski sezon w 4 lidze rozpoczyna drużyna Pogoni Lębork. LKS Pogoń to najstarszy (74 lata tradycji) i najbardziej utytułowany klub sportowy w mieście. Oprócz piłki nożnej ma on w swoich strukturach sekcję tenisa stołowego i koszykówki. Miasto Lębork od wielu lat wspiera klub poprzez dotacje czy inwestowanie w sportową infrastrukturę. W pierwszej ligowej kolejce lęborscy piłkarze podejmą Wdę Lipusz.

- W nowy sezon wchodzimy z optymizmem. Dokonaliśmy kilku ważnych wzmocnień. W końcu udało nam się pozyskać bramkostrzelnego napastnika co przez długi czas było naszą bolączką. Liczymy, że Damian Podkański utrzyma formę strzelecką z zeszłego sezonu i meczów sparingowych. Dysponujemy szeroką i wyrównaną kadrą. Cieszę się, że udało nam się utrzymać wszystkich kluczowych zawodników z zeszłego sezonu. Liczę, że w nadchodzących rozgrywkach osiągniemy dużo lepszy wynik niż w minionym sezonie, który nie da się ukryć, był poniżej oczekiwań – mówi przed sezonem Wiceprezes Zarządu ds. piłki nożnej Marek Piotrowski. - Chciałbym aby w tym sezonie swój debiut zaliczyło kilku kolejnych wychowanków naszego klubu. Nasi młodzi zawodnicy zdobywają coraz więcej doświadczenia i odgrywają większą rolę w meczach mistrzowskich. To bardzo cieszy. Mam nadzieję, że w meczach domowych będziemy mogli liczyć na wsparcie dużej publiczności. Z tego miejsca już dziś wszystkich serdecznie zapraszam na mecze Pogoni w rundzie jesienniej na stadion przy ulicy Kusocińskiego.    

W krótkiej wakacyjnej przerwie drużynę wzmocniło 7 zawodników i są to mocni gracze na pierwszy skład. Najważniejszy jest jednak progres i rozwój zawodników, którzy w Pogoni są od lat. Przemysław Kostuch, Adrian Kochanek, Przemysław Iwański, Wojciech Musuła, Gracjan Miszkiewicz, Patryk Labuda czy Łukasz Janowicz to jedni z wielu piłkarzy decydujących o obliczu drużyny i stanowiących jej DNA. Cieszy postawa i rozwój naszych młodych wychowanków. Jest ich w Pogoni wielu (Jakub Michor, Wiktor Miotk, Michał Kliński, Kamil Frącek, Filip Krefft (kontuzjowany), Adam Blachowski, Jakub Grzebiela czy Bartek Bigus). Dzięki treningowi w seniorskiej drużynie, a przede wszystkim grze mają oni świetną perspektywę gry na wysokim poziomie w kolejnych latach. A przecież już kolejni młodzi gracze pukają do pierwszej drużyny, i na pewno dostaną szansę, na pokazanie swoich umiejętności. Stawianie na juniorów, wychowanków nagrodzone zostało w ubiegłym sezonie w klasyfikacji Pro Junior System, prowadzonym przez PZPN. W tym sezonie nasz Klub ma podobne ambicje.

- Przed sezonem jesteśmy wszyscy pełni optymizmu i wydaję się, że są ku temu podstawy. Przede wszystkim bardzo cieszy mnie to, że udało nam się utrzymać prawie w komplecie kadrę z ubiegłego sezonu. W okresie letniej przerwy kawał dobrej roboty wykonali nasi klubowi działacze, którzy zrobili wszystko, by zespół jeszcze wzmocnić, za co im bardzo dziękuję. Pojawiło się kilka nowych nazwisk. Myślę, że kibice bardzo szybko je zapamiętają - mówi przed sezonem trener drużyny Waldemar Walkusz.

W okresie przygotowawczym drużyna rozegrała 5 gier kontrolnych, w tym dwa spotkania międzynarodowe z drużynami z Norwegii (Czwarta Dywizja) IL Sandviken i Smoras IL. Z Norwegami sparingi rozegrane zostały na świetnie przygotowanym obiekcie w Gniewinie. We wszystkich grach Pogoń zdobyła 22 bramek i straciła tylko 3.

Wykaz sparingów LATO 2019:

Pogoń – Jantar Ustka 5:0

Pogoń – KS Chwaszczyno 3:0

MKS Władysławowo – Pogoń 1:5

Pogoń – IL Sandviken 4:1

Pogoń – Smoras IL 5:1

- Rozegrane gry kontrolne zdają się potwierdzać dobrą formę zespołu i trafny wybór kadry. Zdaje sobie sprawę z tego, że co innego sparingi a co innego gry mistrzowskie. Główny cel, tj. wkomponowanie nowych zawodników, zgranie zespołu, wprowadzenie kilku nowych ustawień udało się osiągnąć. Co najważniejsze rozegrane gry kontrolne podbudowały zespół mentalnie, co jest bardzo ważnym czynnikiem. Będzie on miał decydujący wkład na wyniki w lidze - mówi przed sezonem trener Walkusz, dodając. - Korzystając z okazji zapraszam fanów dobrej, lęborskiej piłki na mecze ligowe w Lęborku i poza nim. Pierwszy mecz już sobotę.

Kadra Pogoni Lębork, 4 liga, sezon 2019/2020 (jesień 2019):

 

Bramkarze:

 • Patryk Labuda (1996)
 • Jakub Grzebiela (2001)
 • Michał Katzor (1990)
 • Rafał Łapigrowski (1997)

Obrońcy:

 • Wojciech Musuła (1983)
 • Adrian Kochanek (1989)
 • Przemysław Kostuch (1988)
 • Michał Kliński (2000)
 • Mateusz Kozerkiewicz (1989)
 • Kamil Frącek (2000)
 • Jakub Michor (2002)
 • Łukasz Janowicz (1996)
 • Błażej Siłkowski (1997)

Pomocnicy:

 • Aleksandar Atanacković (1980)
 • Przemysław Iwański (1988)
 • Gracjan Miszkiewicz (1995)
 • Wiktor Miotk (2001)
 • Filip Krefft (2000)
 • Michał Jeruć (1997)
 • Wojciech Dobek (1998)
 • Paweł Śmigielski (1993)
 • Łukasz Kwaśnik (1994)
 • Adam Blachowski (2001)
 • Bartosz Bigus (2001)

Napastnicy:

 • Damian Podkański (1997)

Trener:

 • Waldemar Walkusz

Kierownik Drużyny:

 • Maciej Frącek

 

Terminarz meczów Pogoni Lębork, jesień 2019:

10 sierpnia 2019 (sobota) godz. 17

Pogoń Lębork – Wda Lipusz

 

15 sierpnia 2019 (czwartek) godz. 13

Wikęd Luzino - Pogoń Lębork

 

18 sierpnia 2019 (niedziela) godz. 17

Pogoń Lębork – GKS Kowale

 

24 sierpnia 2019 (sobota) godz. 14

Stolem Gniewino - Pogoń Lębork

 

31 sierpnia 2019 (sobota) godz. 17

Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń

 

11 września 2019 (środa) godz. 18

Pogoń Lębork - Gwiazda Karsin

 

14 września 2019 (sobota) godz. 17

Pogoń Lębork – Cartusia Kartuzy

 

21 września 2019 (sobota) godz. 11

Gedania Gdańsk - Pogoń Lębork

 

28 września 2019 (sobota) godz. 16

Pogoń Lębork – Lipniczanka Lipnica

 

5 października 2019 (sobota) godz. 15

Gryf Słupsk - Pogoń Lębork 

 

12 października 2019 (sobota) godz. 15

Pogoń Lębork - Jantar Ustka

 

19 października 2019 (sobota) godz. 15

Pogoń Lębork – Kaszubia Kościerzyna

 

26 października 2019 (sobota) godz. 11

GKS Przodkowo - Pogoń Lębork 

 

2 listopada 2019 (sobota) godz. 14

Pogoń Lębork – Lechia II Gdańsk

 

10 listopada 2019 (niedziela) godz. 11

Arka II Gdynia - Pogoń Lębork 

 

16 listopada 2019 (sobota) godz. 13

Pogoń Lębork – Jaguar Gdańsk

 

23 listopada 2019 (sobota) godz. 13

Wierzyca Pelplin - Pogoń Lębork 

Piłkarze Pogoni Lębork ruszają do walki w 4 lidze
Ważne
Zmiana organizacji ruchu na odcinku al. Niepodległości
20-08-2019
Firma WANT Sp. z o.o.- wykonawca remontu mostu nad rzeką Łebą w ciągu drogi...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF