Urząd Miejski w Lęborku

Po zmierzchu po Lęborku

Utworzono: 08-03-2017

Blisko 200 osób wzięło udział w drugiej edycji wieczornego rajdu po Lęborku. Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z placówek oświatowych powiatu lęborskiego i słupskiego. Impreza została zorganizowana przez RO PTTK w Słupsku, Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej KAHEL KLUB II, Nadleśnictwo Lębork, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, LOT Ziemia Lęborksa-Łeba, Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Trasa wędrówki biegła w głównej mierze miejskim szlakiem Paula Nipkowa. Uczestnicy, prowadzeni przez pana Ireneusza Krawca, prezesa Koła Przewodników PTTK w Lęborku, mieli sposobność zapoznać się nie tylko z biografią przedwojennego wynalazcy, ale również z historią rycerstwa na ziemi lęborskiej, zaprezentowaną przez pana Marcina Ramczyka z Hufca Przedniego Wójtostwa Lębork.
 
Finałowym akcentem imprezy był posiłek regeneracyjny przy wspólnym ognisku w Parku im. Bolesława Chrobrego, gdzie pan Arkadiusz Loda, aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zapoznał dzieci uczestniczące w rajdzie z zasadami używania po zmierzchu elementów odblaskowych. 
 
Podziękowania należą się Nadleśnictwu Lębork za zabezpieczenie drewna na ognisko oraz Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego z Gdańska za zapewnienie gadżetów odblaskowych. 
Po zmierzchu po Lęborku
Po zmierzchu po Lęborku
Po zmierzchu po Lęborku
Po zmierzchu po Lęborku
Po zmierzchu po Lęborku
Po zmierzchu po Lęborku

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF