Urząd Miejski w Lęborku

Pogoń wraca do gry, a kibice wierzą w udaną wiosnę

Utworzono: 10-03-2017

11 marca br. w Kaliszu ligowe zmagania w III lidze rozpoczynają piłkarze Pogoni Lębork. Dla drużyny, która po 16 latach wróciła na trzeci szczebel rozgrywek celem na wiosnę jest co najmniej utrzymać III ligę dla Lęborka. Mają jej w tym pomóc mocne transfery, ciężka praca na treningach oraz wsparcie niezawodnych kibiców. Pierwszy mecz w Lęborku Pogoń rozegra już 18 marca.

Piłkarska Pogoń to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też wiele działań wokół drużyny, w tym promocja klubu i miasta. Nowością w roku 2017 będą transmitowane na żywo w internecie konferencje prasowe z udziałem trenerów i zawodników po każdym meczu w Lęborku. W sali do konferencji prasowych zamontowano ściankę reklamową. Miasto Lębork zajmuje na niej najważniejszą pozycję. Piłkarska Pogoń to także licząca się na Pomorzu klubowa telewizja PogońGolTV oraz duża aktywność klubu w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Wszystkie te działania wzmocnione tradycją i 72-letnią historią klubu sprawiają, że lęborski stadion zawsze odwiedzało wielu widzów. Frekwencja na meczach Pogoni i w tym sezonie plasuje nasz klub w czołówce III ligi.  

Miasto Lębork od lat wspiera klub w ramach otwartych konkursów Lęborski Sport. Systematycznie poprawia się też infrastruktura na Stadionie Miejskim. Obecnie trwają prace projektowe nad nową trybuną i budynkiem socjalnym na stadionie.

Zima dla seniorskiej drużyny była bardzo pracowita. Doszło też do poważnych zmian kadrowych. W drużynie pojawiło się 7 nowych zawodników i nie były to żadne uzupełnienia, tylko mocne nazwiska do pierwszego składu. Mowa tu o Marcinie Kajcy, Macieju Szladze, Danielu Górskim, Danielu Wólkiewiczu, Arkadiuszu Byczkowskim, Macieju Szymańskim i Joshua Kayode Balogunie 

- "Cel jest jeden i niezmienny. Zostajemy w III lidze!" - tak drużynę Pogoni przywitał na pierwszym treningu prezes sekcji piłki nożnej Marek Piotrowski. Przygotowania do rundy rewanżowej zawodnicy z Lęborka rozpoczęli 10 stycznia br. Pod koniec stycznia zespół zaliczył na terenie jednej ze szkół tygodniowe zgrupowanie. Nasi zawodnicy trenowali w tym czasie na sali, w terenie, na stadionie czy siłowni. Treningową monotonię przerywały intensywne zajęcia fitness. W ramach odnowy uczestnicy obozu mogli skorzystać z sauny i masażysty. Wolny czas zawodnicy spędzali na odpoczynku czy grze w tenisa stołowego. Nie było go za wiele, bo trener Walkusz w międzyczasie prowadził zajęcia z taktyki podczas których analizował przy wsparciu nagrań wideo mecze z rundy jesiennej. Osobne specjalistyczne treningi mieli bramkarze.

W trakcie przygotowań drużyna rozegrała pięć gier kontrolnych:

  • Pogoń – Gryf Wejherowo 0:4
  • Pogoń – Bałtyk Koszalin 1:1
  • Pogoń – Kaszubia Kościerzyna 1:2
  • Pogoń - Wieża Postmonino 3:2
  • Pogoń - Cartusia Kartuzy 3:1

Którzy zawodnicy wiosną 2017 reprezentować będą barwy Lęborskiego Klubu Sportowego Pogoń Lębork?

W bramce trener Walkusz i odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy Piotr Leyk do dyspozycji będzie miał doświadczonego Macieja Szlagę, Michała Katzora i wciąż młodzieżowca Patryka Labudę.
W meczach kontrolnych na pozycji środkowych obrońców najczęściej grał Wojciech Musuła i Michał Szałek. Adrian Kochanek powędrował na lewą stronę, a na prawej flance świetnie sobie radził wypożyczony z Gryfa Wejherowo młodzieżowiec Daniel Górski. W defensywie trener Walkusz może liczyć także na Krzysztofa Skibickiego, Łukasza Janowicza, Mateusza Stankiewicza i Mateusza Wesserlinga. Ostatnia wymieniona trójka dobrze czuje się także w pomocy, a grach kontrolnych często do lini pomocy kierowany był Wesserling.
Bogactwa nie brakuje nam w pomocy. Trener Walkusz długo zabiegał by do Pogoni ściągnąć Marcina Kajcę (21 występów w I lidze, 122 w II i 31 w III) i to się udało. Doświadczony zawodnik w środku pola to marzenie każdego trenera. Jeżeli Kajca wyjdzie z zdrowotnych dolegliwości jakie go ostatnio trapiły będzie z niego duży pożytek. Na środku pomocy mamy Fabiana Słowińskiego, Macieja Szymańskiego, Łukasza Kłosa, a po bokach szybkiego Daniela Wólkiewicza, czy na drugiej stronie bramkostrzelnego Arkadiusza Byczkowskiego. W pełni sił jest także Damian Formela i Mateusz Sadowski, z kolei Patryk Pytlak ma dołączyć do zespołu niebawem.
Formacje ofensywną zamykają napastnicy: najlepszy strzelec Pogoni Mateusz Wachowiak, młodzieżowiec Mateusz Madziąg, oraz wielka nadzieja z Kalisza Joshua Kayode Balogun.

Ważną rolę w zimowych przygotowaniach odegrał kapitan zespołu i asystent trenera Wojciech Musuła. Poprowadził on podczas nieobecności z powodu choroby trenera Walkusza wiele zajęć i na co dzień pomaga w prowadzeniu zespołu. Zimą doszło także do zmiany na stanowisku kierownika drużyny. Funkcję tą obecnie pełni Paweł Leyk, a pomaga mu niezawodny i jak zawsze zaangażowany Czesław Szydłowski.

Kadra Pogoni Lębork - wiosna 2017

Bramkarze:
Patryk Labuda (1996)
Michał Katzor (1990)
Maciej Szlaga (1983)

Obrońcy:
Wojciech Musuła (1983)
Adrian Kochanek (1989)
Krzysztof Skibicki (1996)
Łukasz Janowicz (1996)
Michał Szałek (1988)
Daniel Górski (1996)

Pomocnicy:
Marcin Kajca (1986)
Mateusz Stankiewicz (1990)
Maciej Szymański (1988)
Mateusz Wesserling (1992)
Mateusz Sadowski (1996)
Gracjan Miszkiewicz (1995)
Patryk Pytlak (1990)
Łukasz Kłos (1982)
Fabian Słowiński (1993)
Daniel Wólkiewicz (1991)
Arkadiusz Byczkowski (1991)
Damian Formela (1991)

Napastnicy:
Mateusz Madziąg (1996)
Mateusz Wachowiak (1989)
Joshua Balogun Kayode (1992)

Trener:
Waldemar Walkusz

Asystent trenera:
Wojciech Musuła

Kierownik Drużyny:
Paweł Leyk oraz Czesław Szydłowski

Przyszli: Maciej Szlaga (Stolem Gniewino), Marcin Kajca (Elana Toruń), Daniel Wólkiewicz (Gwardia Koszalin), Arkadiusz Byczkowski (KS Chwaszczyno), Maciej Szymański (Stolem Gniewino), Daniel Górski (Gryf Wejherowo - wypożyczenie), Joshua Balogun Kayode (KKS Kalisz)

Odeszli: Mateusz Machola (KS Chwaszczyno), Jakub Nowakowski (Stolem Gniewino - wypożyczenie), Mateusz Sychowski (MKS Władysławowo), Jakub Drozdowski (Bałtyk Koszalin - powrót z wypożyczenia), Maciej Wardziński (Jaguar Gdańsk), Kamil Klimas (Jantar Ustka?), Jakub Tobiaski (GOSRiT Luzino – powrót z wypożyczenia)

 
Terminarz Pogoni Lębork (III liga) - wiosna 2017

11 marca 2017 (sobota) godz. 16
KKS Włókniarz 1925 Kalisz - Pogoń Lębork

18 marca 2017 (sobota) godz. 14
Pogoń Lębork  - Sokół Kleczew

25 marca 2017 (sobota) godz. 16
Leśnik Manowo - Pogoń Lębork

2 kwietnia 2017 (niedziela) godz. 17
Pogoń Lębork - Górnik Konin

8 kwietnia 2017 (sobota) godz. 11
Świt Skolwin (Szczecin) - Pogoń Lębork

12 kwietnia 2017 (środa) godz. 17
Chemik Bydgoszcz - Pogoń Lębork

19 kwietnia 2017 (środa) 1/8 Pucharu Polski
Gryf Słupsk - Pogoń Lębork

23 kwietnia 2017 (niedziela) godz. 17
Pogoń Lębork - Bałtyk Gdynia

29 kwietnia 2017 (sobota) godz. 15
Elana Toruń - Pogoń Lębork

3 maja 2017 (środa) godz. 17
Pogoń Lębork - Polonia Środa Wielkopolska

6 maja 2017 (sobota) godz. 17
Vineta Wolin - Pogoń Lębork

13 maja 2017 (sobota) godz. 17
Pogoń Lębork - Pogoń II Szczecin

21 maja 2017 (niedziela) godz. 11 (Wronki)
Lech II Poznań - Pogoń Lębork

27 maja 2017 (sobota) g. 17
Pogoń Lębork  - KS Chwaszczyno

3 czerwca 2017 (sobota) godz. 17
Jarota Jarocin - Pogoń Lębork

11 czerwca 2017 (niedziela) godz. 17
Pogoń Lębork - Gwardia Koszalin

15 czerwca 2017 (czwartek) godz. 15
Wda Świecie - Pogoń Lębork

18 czerwca 2017 (niedziela) godz. 15
Pogoń Lębork  - GKS Przodkowo

Pogoń wraca do gry, a kibice wierzą w udaną wiosnę
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF