Urząd Miejski w Lęborku

Pożegnanie Lata 2017

Utworzono: 23-08-2017

Impreza, którą pożegnamy w Lęborku tegoroczne lato odbędzie się w sobotę 26 sierpnia na placu Pokoju.

W programie:

1000 – Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych 

1600 – „HULAY DUSZA…!” – muzyczny komiks teatralny przy ul. Staromiejskiej /Reja

1730 – Baltic String Quartet

1830 – Kabaret „REWERS”

2030 – koncert KOMBII

Baltic String Quartet - gdański kwartet smyczkowy tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych, jak i bardziej nowatorskich. Ich repertuar łączy muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu.

Kabaret Rewers  to na mapie kabaretowej Polski grupa nowa, a zarazem doświadczona. Rewers jest połączeniem 20-letniego doświadczenia Janusza Rewersa i Andrzeja Kłosa, z talentem, energią, spontanicznością Anny Olechnowicz i Macieja Wojciechowskiego. Kabaret powstał pod koniec roku 2014 i działa przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

"Hulay dusza" - przedstawienie familijne, muzyczny komiks teatralny, widowisko plenerowe, z udziałem widzów. Na plenerowej widowni zawsze jest sporo dzieci, które uwielbiają brać udział w akcji przedstawienia dlatego też wersja plenerowa przedstawienia "Hulay dusza" została wzbogacona o atrakcje teatralne dla dzieci w klimacie kaszubskim. W sposób zabawny, czasem przekorny przedstawienie nawiązuje do "Fausta" J.W. Goethego i "Pani Twardowskiej" A. Mickiewicza. 
 

Pchli targ - w ramach imprezy z okazji pożegnania lata w sobotę w godzinach 10.00-17.00 odbędzie się trzynasta edycja lęborskiego pchlego targu. Organizatorami są: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”.

Chęć wzięcia udziału w pchlim targu (nieodpłatnie) należy zgłosić w punkcie informacji turystycznej mieszczącym się przy ul. Dworcowej 8a w Lęborku – w budynku dworca PKP (pon.-piąt., w godz. 9.00-17.00), telefonicznie pod nr 601 825 206 lub drogą mailową (lotzl [AT] wp [DOT] pl), podając: imię i nazwisko, tel. kontaktowy, rodzaj wystawianego asortymentu, metraż potrzebny na rozstawienie stoiska.

Pożegnanie Lata 2017
Pożegnanie Lata 2017
Pożegnanie Lata 2017
Pożegnanie Lata 2017
Pożegnanie Lata 2017
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF