Projekt "Pod Biało-Czerwoną" – zagłosuj, aby środki na budowę masztu i flagę trafiły do Lęborka

Utworzono: 06-10-2020

Kancelaria Premiera RP zaprasza mieszkańców miasta i gmin do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, w ramach którego Rząd planuje sfinansowanie zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce.

Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie ze strony mieszkańców, którzy oddadzą głos na swoją gminę, poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej projektu.  W przypadku gmin powyżej 20 tys. do 100 tys. mieszkańców – wystarczy 500 głosów poparcia.

Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie.

Pierwszy głos poparcia oddany na daną gminę jest równoznaczny z jej zgłoszeniem i aktywowaniem zbiórki głosów poparcia w danej gminie. Link do oddania głosu poparcia znajduje się na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/ 

Organizatorami projektu są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji.

Celem projektu "Pod Biało-Czerwoną" jest m.in. godne upamiętnienie zwycięstwa nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który weźmie udział w uroczystości podniesienia flag na maszt w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców.

Mieszkańcy, którzy chcą aktywnie wesprzeć inicjatywę, mogą zostać liderem w swojej gminie i stanąć na czele lokalnego komitetu wsparcia projektu, propagując wśród mieszkańców ideę powstania w gminie masztu z „Biało-czerwoną”. Liderzy mogą otrzymać od organizatora wsparcie techniczne i promocyjne. Oddając głos poparcia, mieszkańcy będą wpisywać imię i nazwisko lidera, który zachęcił ich do głosowania, a tym samym docenią jego zaangażowanie w projekt. Dla najaktywniejszych liderów przewidziano pamiątkowe upominki. Zainteresowani mogą zgłaszać się wypełniając ankietę na stronie https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/zostan-liderem-w-swojej-gminie.

Projekt "Pod Biało-Czerwoną" – zagłosuj, 37155