Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że przedsiębiorczość jest ok.

Utworzono: 13-03-2023

W lęborskich szkołach przez ostatnie miesiące uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku prowadzili projekt „EasyFuture”. Jak co roku w polskich szkołach organizowana była olimpiada „Zwolnieni z teorii”. Jest to szansa dla uczniów liceów w całym kraju na naukę w niekonwencjonalny sposób, poprzez stworzenie oraz prowadzenie własnych projektów społecznych. Takim projektem był „EasyFuture”.

Projekt stworzyła szóstka uczniów z klasy 2c I LO: Nela Kruczykowska, Zofia Żółtowska, Lidia Pasoń, Oliwia Wójcik, Natalia Waleśkiewicz i Mikołaj Pianko. „EasyFuture” skierowany był zarówno do uczniów liceów, jak i szkół podstawowych na terenie Lęborka. Projekt realizowany był pod patronatem m.in. Pracuj.pl, Banku ING oraz Fundacji BKG.

Celem projektu było uświadomienie młodego pokolenia, że bycie przedsiębiorczym naprawdę się opłaca, a strach przed wkroczeniem w dorosłość jest niepotrzebny. Ważnym aspektem było również uświadomienie młodych, że oni są przyszłością i to od nich zależy ich przyszły los.

Projekt prowadzony był na zasadzie zajęć w szkołach, w trakcie których uczniowie mieli okazje na poszerzenie swej wiedzy w temacie przedsiębiorczości. Zajęcia dla uczniów odbyły się w Szkołach Podstawowych nr 1 i 8, I Liceum Ogólnokształcące i Społecznym Liceum Ogólnokształcącym.

W ramach działań uczniowie nawiązali partnerstwa ze szkołami oraz Urzędem Miejskim w Lęborku, który wsparł młodych ludzi wydrukiem plakatów oraz promocją działań.

Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47368
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47363
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47361
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47362
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47364
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47365
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47366
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47367
Projekt zakończony. Tłumaczyli rówieśnikom, że 47369