Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień

Utworzono: 23-11-2021

W miniony piątek, 19 listopada br. w Wieży Ciśnień odbyła się promocja książki - katalogu pt. „Z głębin czasu. Opowieść o pewnej rybie.”

Publikacja jest efektem realizacji przez Muzeum w Lęborku projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”.

Projekt, który zrealizowało Muzeum w Lęborku wraz z Fundacją Monumenta Archaeologica Barbarica,  Instytutem Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, Zentrum für Baltische und Skandinavische Archäologie oraz Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie: obejmował kompleksowe opracowanie i upublicznienie unikatowego w skali europejskiej zespołu rzymskich naczyń szklanych: butla w kształcie ryby i duży puchar z aplikacjami w kształcie ptaków wodnych.

Promocja publikacji połączona była z otwarciem wyjątkowej ekspozycji, na której poza omawianymi wydanym katalogu zabytkami, znalazły się najcenniejsze zbiory związane z okresem wpływów rzymskich oraz wędrówek ludów w naszym regionie.

Na wystawie, poza licznymi multimediami, zostały wykorzystane aplikacje: „Draw alive”, ożywiająca pokolorowane wcześniej rysunki na dużym ekranie  oraz „Muzeum w kieszeni”, służąca do indywidualnego zwiedzania ekspozycji. Obie stworzone zostały w ramach projektu MUS.NET, program kreatywna Europa realizowanego przez Muzeum w Lęborku w latach 2019-2022. Efektem tego projektu jest również film wyświetlany w strefie powitalnej Wieży Ciśnień.

Muzeum zaprasza do oglądania wystawy w Wieży ciśnień w godzinach jej otwarcia.

https://www.muzeum.lebork.pl/wieza-cisnien-2/ 

Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41315
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41316
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41317
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41318
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41319
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41320
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41321
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41322
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41323
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41324
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41325
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41326
Promocja książki i wystawa w Wieży Ciśnień 41327