Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla uczniów i duży parking

Utworzono: 10-06-2021

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Wojska Polskiego trwa kompleksowa przebudowa placu przed szkołą. Powstaje tam atrakcyjny dziedziniec połączony z dużym parkingiem. Z miejsc postojowych korzystać będą pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Przy szkole w cieniu drzew powstają miejsca do wypoczynku i spotkań uczniów z nauczycielami ze stylizowanym ogrodzeniem, ławkami, stojakami dla rowerów. W projekcie przewidziana została dyskretna wiata śmietnikowa oraz nasadzenia zieleni i zachowanie rosnących tam dużych drzew.

W ramach wartej 840 tys. zł inwestycji powstaje też utwardzony i odwodniony parking na 35 miejsc. Część z nich zlokalizowana będzie przed ogrodzeniem szkoły. Miejsca te będą ogólnodostępne dla wszystkich. Projekt parkingu i dziedzińca wykonała Pracownia Szpilewicz Architekci. Wykonawcą robót jest firma PHU Mański z Lęborka. W ramach inwestycji przebudowane zostanie także przejście dla pieszych przed szkołą od strony „Biedronki”. Będzie ono teraz dwuetapowe.

Budowa nowego dziedzińca i parkingu poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu i zwiększy komfort rodziców i uczniów. Po likwidacji gimnazjum w SP1 uczą się uczniowie z klas I-III. Wielu z nich do szkoły podwożą samochodami rodzice. Funkcjonalny parking ułatwi dojazd i powrót do szkoły. Inwestycja ma być zakończona jeszcze przed pierwszym dzwonkiem 1 września 2021 roku.

Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38742
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38743
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38744
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38745
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38747
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38746
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38748
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38749
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38750
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38751
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38752
Przy "Jedynce" powstaje dziedziniec dla 38753