Rajd kajakowo-rowerowy UNIA Rally

Utworzono: 27-06-2017

Po raz pierwszy odbył się rajd kajakowo-rowerowy UNIA Rally. Trasa rajdu prowadziła rzeką Łebą z Lęborka do Chocielewka kajakiem, a z Chocielewka do Lęborka rowerem. Na starcie stawiło się 17 osób. Uczestnicy, startując kajakiem w odstępach 3-minutowych mieli do pokonania 10-kilometrowy odcinek. W Chocielewku przesiedli się na rowery i ruszyli w kierunku Lęborka. Cała trasa rajdu liczyła około 25 kilometrów i najlepsi zawodnicy pokonali całą trasę w 1 godzinę i 45 minut. Jest to pierwszy rekord trasy.

Prowadzona była klasyfikacja w czterech kategoriach: damskiej, męskiej, młodzieżowej i zespołowej. Najszybszą kobietą okazała się Adrianna Grzenkowicz, najszybszy mężczyzna to Tomasz Kozłowski; w kategorii młodzieżowej najszybszy był Jakub Kozłowski. Tomasz i Jakub Kozłowscy wywalczyli również najlepszy wynik w kategorii zespołowej. Wszyscy uczestnicy rajdu po minięciu mety otrzymali pamiątkowe medale za ukończenie trasy. Rajd został zorganizowany przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA i FAMILYday. Połączenie kajaków z rowerami okazało się bardzo ciekawe i satysfakcjonujące uczestników. Rajd został wsparty przez firmę Pawelczyk Development.