Urząd Miejski w Lęborku

Reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta na II Kongresie

Utworzono: 28-09-2017

 21 września w Urzędzie Marszałkowskim odbył się II Kongres Młodzieżowych Rad Pomorza. Uczestniczyli w nim młodzi rajcy z województwa pomorskiego, również z Młodzieżowej Rady Gminy Miasto Lębork.

Kongres daje możliwość wymiany doświadczeń i integracji środowiska, poznania jak działają inne Rady i jak radzą sobie z różnymi problemami. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Skuteczna Młodzieżowa Rada”.
W pierwszej części, podczas debaty pt. „Być liderem – co oznacza reprezentowanie swoich wyborców?”, uczestnicy dyskusji starali się określić i zdefiniować „złoty środek”, którym powinien kierować każdy aktywny uczestnik życia publicznego, także młodzi radni.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także prelekcji w sprawach prawnych reprezentantki Regionalnej Izby Radców Prawnych z Gdańska, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Wydział Edukacji w sprawie programu „Zdolni z Pomorza”, zaś szkolna reprezentacja Technikum Informatycznego z Pucka przedstawiła założenia aplikacji pt. „System Organizacji Pracy Samorządu Uczniowskiego”.

Młodzi radni zwiedzili również budynek i biura Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, poznali zadania i formy pracy samorządu na szczeblu wojewódzkim.

Reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta na II Kongresie
Reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta na II Kongresie
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF