Urząd Miejski w Lęborku

Runowo zaprasza na jeździeckie zawody i Rodzinny Piknik

Utworzono: 28-04-2017

Ideą przyświecającą Jeździeckim Mistrzostwom Kaszub w Runowie jest niezmiennie organizacja profesjonalnie przygotowanych zawodów w skokach przez przeszkody dla wszystkich pasjonatów jeździectwa, począwszy od amatorów po profesjonalistów. Sędziowane przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, o dużym doświadczeniu i prestiżu – renomowani sędziowie Polskiego Związku Jeździeckiego, korzystający przy tym z nowoczesnych technologii - komputerowa obsługa zawodów.

W zawodach uczestniczyć mogą wszyscy jeźdźcy bez względu na wiek, amatorzy oraz zawodnicy posiadający licencję sportową. Podczas trzydniowych rozgrywek każdy znajdzie tu moc wrażeń i dreszczyk emocji.

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez naszych patronów i partnerów. Największym zainteresowaniem cieszą się szczególnie konkursy dla najmłodszych adeptów jeździectwa, a podczas niedzielnych Finałów Mistrzostw, w „konkursie specjalnym” dzieci i młodzież rywalizować będą o niezwykłe nagrody jeździeckie. Dla najstarszego i najmłodszego jeźdźca przewidziano pobyty weekendowe w ośrodkach nad morzem i w górach.

Największe atrakcje, czyli Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub” zaplanowane są w dniu 1-go maja 2017 roku (podczas finału Mistrzostw) – wstęp i korzystanie z atrakcji jest bezpłatne. Przygotowano specjalną strefę dla dzieci – Wioska Fantazji z dmuchańcami, malowaniem twarzy, ścianką wspinaczkową, zabawami i konkursami prowadzonymi przez animatorów z Runowo Team, strefę wystawców – przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictwa Cewice, Lębork, Łupawa i Damnica, które w swoich namiotach edukacyjnych prezentują piękno pomorskiej przyrody, pokazują na czym polega praca leśnika, a dla wszystkich chętnych, którzy chcą zostać „przyjaciółmi lasu” czekają konkursy z leśnymi nagrodami. Strefę kultury opanowały: Mikorowo Wioska Ziół i Kwiatów, Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach oraz koła gospodyń wiejskich. W przygotowanych warsztatach można spróbować swoich sił w tworzeniu słowiańskich wianków, nie zabraknie tradycyjnych i lokalnych specjałów. Tegoroczną atrakcją Pikniku będą warsztaty kulinarne z użyciem ciekłego azotu. Więcej tajemnic nie zdradzamy, po prostu musisz tu być .

Główne atrakcje i wydarzenia odbywające się na scenie strefy kultury, to przede wszystkim występy zespołów wokalnych i tanecznych, które przygotowały interesujący i bardzo zróżnicowany repertuar od tańców średniowiecznych, ludowych po disco polo. Wszyscy goście pikniku będą mieli okazję uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami. Uroczyste wręczenie medali, pucharów i nagród zwycięzcom Jeździeckich Mistrzostw Kaszub uświetnią tańce z ogniem. Gościem specjalnym będzie sławny zespół z Pomorza One Moment.

Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub i Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub” to jedyna na Pomorzu impreza, łącząca w sobie zabawę i edukację, dzięki której nie zapomnimy o kulturze i tradycji naszego regionu, a przy okazji spędzimy aktywnie wolny czas z rodziną, promując powszechność jeździectwa oraz rozwój obszarów wiejskich.

Więcej informacji na stronie: www.mistrzostwa.runowo.pl lub www.facebook.com/mistrzostwarunowo 

Runowo zaprasza na jeździeckie zawody i Rodzinny Piknik

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF