Ruszył II etap budowy drogi łączącej ulice Kossaka ze Skarżyńskiego

Utworzono: 19-01-2023

Od kilku tygodni trwa realizacja II etapu budowy drogi łączącej ulicę Kossaka ze Skarżyńskiego przez ul. Nadmorską. Nowo wytyczona droga od strony ulicy Skarżyńskiego przebiega wzdłuż ogródków działkowych i w pobliżu linii kolejowej Lębork-Łeba. Droga ta połączy się przez rondo z ulicą Nadmorską i dalej w kierunku Kossaka. Aktualnie trwają prace ziemne polegające na wymianie gruntu.

W I etapie inwestycji na odcinku od Kossaka do ronda na Nadmorskiej  ułożono kanalizację deszczową, wykonano asfaltową nawierzchnię i chodniki. Do dokończenia pozostaje droga dla rowerów oświetlenie.

Nowa, 1100 metrowa droga od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 214 przy ulicy Kossaka do ulicy Skarżyńskiego jest niezbędna do obsługi wciąż budującego się osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Nadmorskiej i stworzy nowe połączenie tej dzielnicy z miastem poprzez skrzyżowanie ze Stryjewskiego i Mostnika i alternatywnie dalej przez nowy most na Czołgistów.   

Zakres inwestycji obejmuje budowę asfaltowej jezdni o szerokości 6 metrów, dwumetrowego chodnika z kostki betonowej i asfaltowej drogi dla rowerów o szerokości 2 metrów. W ramach prac położona zostanie kanalizacja deszczowa, przepusty oraz wybudowane zostanie ledowe oświetlenie uliczne.   

Miasto Lębork pozyskało na ten cel 4 mln 622 tys. 393 złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. To aż 89% wszystkich kosztów budowy nowej drogi. Wartość umów zawartych z wykonawcą Produkcja i Eksploatacja Kruszywa Formella s.c. z Lini opiewa na 5 mln 193 tys. 700 zł.

Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46969
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46970
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46971
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46972
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46973
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46974
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46975
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46976
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46978
Ruszył II etap budowy drogi łączącej  ulice 46977