Urząd Miejski w Lęborku

Spacer badawczy

Utworzono: 03-11-2016

5 listopada o godzinie 11.00 spod Kościoła Najświętszej Marii Panny (Plac Kopernika 6) ruszy spacer badawczy po wyznaczonym terenie zdegradowanym, nazwanym przez Urząd Miasta Lęborkiem Północ.

Spacer potrwa około dwóch godzin. Odbędzie się w ramach konsultacji Gminnego Programu Rewitalizacji. W trakcie spaceru Dziennikarki, Dziennikarze, Mieszkańcy i Mieszkanki Lęborka będą mieć okazję, aby zgłosić swoje uwagi do dokumentu, zwrócić uwagę na miejsca, obiekty, wymagające szczególnej uwagi, a także porozmawiać na temat przedsięwzięć wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji. Wspólnie zastanówmy się, jak powinna zmienić się ta okolica, od czego powinny zacząć się zmiany. Urząd Miasta planuje przenieść zajezdnię ZKM z ul. Władysława Łokietka w inne miejsce. Co powinno znaleźć się w jej miejscu?

9 listopada, o 16:30, w Urzędzie Miejskim rozpocznie się debata podsumowująca diagnozę terenu zdegradowanego.Paweł Kołacz, ekspert do spraw rewitalizacji, rodowity lęborczanin, zaprezentuje główne przedsięwzięcia zaproponowane w Gminnym Programie Rewitalizacji. Z dokumentem można zapoznać się na stronie https://www.lebork.pl/aktualnosci/ogloszenie-o-rozpoczeciu-konsultacji-spolecznych/. Zachęcamy do przeczytania GPRu, zgłaszania uwag za pomocą formularza i wzięcia udziału w dyskusji podczas debaty.

Konsultacje GPR potrwają do 23 listopada. Dokument, uwzględniający wyniki konsultacji, trafi
do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Będzie podstawą do aplikowania o środki finansowe, które pomogą podnieść jakość życia w wyznaczonym terenie, przywrócić go do życia.

Mapa terenu zdegradowanego, który zostanie objęty procesem rewitalizacji: https://www.lebork.pl/rewitalizacja/

Podręcznik do rewitalizacji, autorstwa ekspertów PZR: https://www.lebork.pl/rewitalizacja/

Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF