Urząd Miejski w Lęborku

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim

Utworzono: 02-12-2019

Wojewoda Pomorski zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie województwa pomorskiego na spotkanie informacyjne, które poprowadzi przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i przedstawi założenia oraz zasady uczestnictwa w konkursach w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2020 r., a także przybliży założenia Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO. Termin spotkania 9 grudnia 2019 r., godz. 10.00 sala  156 im Lecha Kaczyńskiego (pierwsze piętro, wejście główne IV) Pomorski Urząd Wojewódzki, ul. Okopowa 21/27, Gdańsk.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności mailem bądź na nr telefonów podanych niżej do dnia 5 grudnia 2019 r. Ilość miejsc jest ograniczona. Spotkanie jest bezpłatne. Orientacyjny czas trwania spotkania - ok 2-3 godziny.

Dodatkowo, koordynator „Korpusu Solidarności”, którego realizatorem w województwie pomorskim jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Słupsku przedstawi najważniejsze zadania tego nowego projektu, który zainicjowany został na I Forum Wolontariatu 24 października 2019 r.

„Korpus Solidarności” to wieloletni program rządowy, stanowiący odpowiedź na jeden z istotnych problemów w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, jakim jest wciąż niski poziom zaangażowania Polaków w wolontariat w porównaniu z większością państw Zachodu. Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, wyszedł z inicjatywą wieloletniego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego. Jednym z pierwszych jego narzędzi jest Program „Korpus Solidarności”.

Informacje organizacyjne:

na terenach wokół najbliższego sąsiedztwa Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  są ograniczone  możliwości parkowania z uwagi na prace budowlane. Największa ilość, ponad 1000 miejsc parkingowych, jest dostępnych w „Forum Gdańsk”, położonego w niewielkiej odległości od Urzędu.

Kontakt:

mail: izabela.michnowska [AT] gdansk [DOT] uw.gov.pl, tel. (58)30 77 719 (pokój 393), tel. 789408027

Więcej informacji - na stronie Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego: https://www.niw.gov.pl/

Ważne
Reorganizacja pracy Urzędu Miejskiego w Lęborku
13-03-2020
Mając na celu powstrzymanie i ograniczanie ryzyka zakażenia koronawirusem Burmistrz...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF