Sukces Dominiki Nowakowskiej na Mistrzostwach Świata

Utworzono: 23-08-2013

Dominika Nowakowska, zawodniczka Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk, zajęła 14. miejsce w finałowym biegu na 5000 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Dla zawodniczki Klubu to życiowy sukces. Po złoto sięgnęła Etiopka Meseret Defar, która wyprzedziła Kenijkę Mercy Cherono i swoją rodaczkę Almaz Ayanę.
Dla Nowakowskiej sam awans do finału był już największym osiągnięciem w karierze. W swojej serii eliminacyjnej Nowakowska zajęła 10. miejsce z czasem 15.45,10. Z najlepszym wynikiem do finału awansowała Etiopka Meseret Defar - 15.22,94. Wyprzedziła ona swoją rodaczkę Buze Diribę - 15.233,41. i Kenijkę Violę Jelagat Kibiwot - 15.24,47. Polka do finału weszła z 13. czasem.
Dominika Nowakowska była pierwszą polską biegaczką, która startowała w finale mistrzostw świata na dystansie 5000 metrów. Nasza zawodniczka zajęła w Moskwie 14. miejsce z wynikiem 15.58,26 s.