Sukcesy zawodników UKS „Ekonomik - Maratończyk” w Toruniu

Utworzono: 03-04-2023

Zawodnicy klubu UKS „Ekonomik - Maratończyk” z Lęborka Bożena i Piotr Pobłoccy odnieśli znaczące sukcesy w zakończonych w sobotę 9. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu. Na start w światowych mistrzostwach zdecydowało się ponad 4 tysiące zawodników z 88 krajów świata.

Piotr Pobłocki doświadczony biegacz z UKS „Ekonomik - Maratończyk” zdobył złoty medal na dystansie 10 km oraz drużynowo z kolegami z reprezentacji w półmaratonie.

Bożena Pobłocka z koleżankami z reprezentacji Polski również wywalczyły złoty medal drużynowo, indywidualnie zawodniczka z Lęborka zajęła szóste miejsce.

Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters (WMACI) organizowane są co dwa lata. W mistrzostwach WMACI mogą brać udział jedynie mężczyźni i kobiety, którzy w pierwszym dniu zawodów mają ukończone 35 lub więcej lat. Część konkurencji będzie tradycyjnie rozgrywana na stadionie lub na trasie. Łącznie podczas całych zawodów odbyło się  609 ceremonii medalowych, wydano 2539 medali. Najstarszym polskim zawodnikiem z Polski był Henryk Wierzchowski liczący 91 lat, a najstarszym zawodnikiem mistrzostw – 97-letni Fin Lauri Helle.