Urząd Miejski w Lęborku

Święto Niepodległości w Lęborku

Utworzono: 09-11-2017

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona zostanie msza św., o godz.11.00 zaplanowany jest przemarsz pod Obelisk Niepodległości, a o 11.20 odbędzie się uroczystość pod Obeliskiem. W programie: Apel Pamięci i salwa honorowa, złożenie kwiatów, wystąpienie Burmistrza Lęborka, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów SP nr 5, występ Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”.

Tradycyjnie, również 11 listopada, o godz. 13.00 w kinie Fregata odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Tego samego dnia w godz. 9.00-21.00 w miejskiej Hali Sportowej odbędzie się Grand Prix Lęborka w Karate WKF.

W ramach obchodów Święta Niepodległości, w sobotę 4 listopada o godz.11.00 odbędzie się Indywidualny Bieg Przełajowy (start i meta w lasku przy stadionie miejskim), w czwartek 9 listopada o godz. 13.00 w sali audiowizualnej ZSM-I wykład historyczny prof. Zbigniewa Machalińskiego pt. „Admirałowie polscy” oraz prezentacja słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów SGJ.  W dniu 10 listopada o godz. 18.45 złożone zostaną kwiaty pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej (przy Sanktuarium św. Jakuba), zaś o godz. 19.00 odbędzie się uroczystość pod tablicą Polskiej Rady Ludowej przy ul. Targowej 48,a o godz. 19.30 Uroczysty "Capstrzyk Niepodległości" pod pomnikiem generała S. Sosabowskiego.

Święto Niepodległości w Lęborku

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF