Urząd Miejski w Lęborku

„Szepty serc” na deskach Teatru Muzycznego

Utworzono: 07-04-2017

Po ogromnym sukcesie musicalu „Szepty serc”, który swoją premierę miał w Lęborku 3 czerwca 2016r. jego twórcy, Lęborska Grupa Artystyczna Enosis, rozpoczęli starania, aby przedstawienie zostało wystawione na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.

Dyrektor Teatru Igor Michalski obejrzał spektakl w listopadzie 2016 r., a jego pozytywna ocena i rozmowy zaowocowały ustaleniem terminu wystawienia „Szeptów serc” na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni - 12 czerwca 2017.

To wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla młodzieży i realizatorów musicalu. Teatr Muzyczny w Gdyni jest prestiżowym Teatrem, w którym grane są największe spektakle musicalowe.

Musical „Szepty serc” Duża Scena - Teatr Muzyczny w Gdyni

Termin i godziny 12.06.2017r.  13:00 i 17:00

bilety dostępne https://www.ebilet.pl/teatr/musicale/szepty-serc

strona spektaklu https://www.facebook.com/szeptyserc

Lęborska Grupa Artystyczna Enosis działa w ramach ogólnopolskiego projektu Komendy Głównej Policji Profilaktyka a Ty.  Enosis aktywnie podejmuje się realizacji różnorodnych działań z zakresu profilaktyki. W jej skład wchodzą uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Lęborka oraz studenci z Akademii Pomorskiej w Słupsku. Grupa Enosis wykreowała takie wydarzenia artystyczne jak musical „Romeo i Julia”, spektakle „Julka” i Szukając siebie” oraz musical „Szepty serc” realizowany w ramach autorskiego projektu  „Wartością możemy być dla siebie” oraz wiele innych.

Musical „Szepty serc” powstał w ramach projektu profilaktycznego „Wartością możemy być dla siebie”. To niezwykłe przedstawienie jest ostatnim elementem projektu, objętego patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatu Lęborskiego, Burmistrza Miasta Lęborka oraz Impresariatu Programu Profilaktyka a Ty. Bezpośrednio nad musicalem patronat objęła Fundacja La Strada, Fundacja Feminoteka, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Patronat medialny Radio Gdańsk, Lebork24info, LeborkNews.

Autorski scenariusz i teksty piosenek, muzyka grana na żywo, napisana specjalnie do spektaklu, magia światła i dźwięku przeniosą widzów w niezwykły świat teatru.

Wierząc głęboko w profilaktykę rówieśniczą, młodzież przygotowująca spektakl pragnie głośno powiedzieć widzom, jakie skutki może nieść za sobą mowa nienawiści. 

Spektakl jest trudny, dotyka ciemnych stron natury człowieka, słowo w nim wypowiadane ma ogromną siłę. Mowa nienawiści – tak powszechna i widoczna wśród nas – jest w tym spektaklu na wyciągnięcie dłoni. Boli i rani, nie daje wytchnienia, zmusza do myślenia. Bardzo ciężko przejść obojętnie obok losów bohaterów tego przedstawienia. Pozostają w naszych sercach. Wypowiadane przez ludzi słowa to potężna broń, która może zarówno niszczyć, jak i budować. Marzeniem twórców spektaklu jest, aby każdy który go obejrzy, nigdy już słowem nie zranił drugiego człowieka. Ze względu na trudną tematykę spektaklu jest on przeznaczony dla widzów od 15 roku życia.  Młodsze dzieci mogą zobaczyć spektakl jedynie za zgodą rodziców.

Źródło: http://www.gazetaswietojanska.org/index.php?id=2&t=1&page=51944

Zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=Zs1XWPjb-z0

 

„Szepty serc” na deskach Teatru Muzycznego

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF