Taneczne bitwy w Gdańsku

Utworzono: 18-04-2018

W miniony weekend tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 8 (op. Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak) rywalizowały w Gdańsku, gdzie odbywał się 6. Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych „Dance Group” (organizatorzy - Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku). Turniej zgromadził ponad trzy tysiące uczestników z Polski, dlatego też bitwy taneczne odbywały się w ciągu dwóch dni.

Na konkursie SP nr 8 i Lębork reprezentowały dziewczęta z grupy TEMPO: Joanna Dawidowska, Wiktoria Wasilewska, Paulina Saczkowska, Wiktoria Bojke, Amelia Ludwig i Oliwia Wójcik. I jak co roku, nasze tancerki odniosły sukces. W kategorii solo, zarówno w tańcu współczesnym, jak i jazzie rywalizowało ze sobą 36 tancerek i tancerzy, którzy musieli przejść eliminacje i półfinał, aby ostatecznie dostać się do finału. W tańcu współczesnym zacne, 4. finałowe miejsce zajęła Joanna Dawidowska, a 6. Wiktoria Wasilewska. Natomiast w jazzie do finału doszła Wiktoria Wasilewska zajmując 4. miejsce. Duet Joanna Dawidowska i Wiktoria Wasilewska dwukrotnie stanął na najwyższym podium, zdobywając złote medale w jazzie (na 11 duetów) i w tańcu współczesnym (na 13 duetów). Mini formacja TEMPO w tańcu współczesnym zajęła 2. miejsce, natomiast w jazzie była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty puchar ( na 8 miniformacji). Pomimo dużej konkurencji tancerki nie zawiodły i wywalczyły wysokie miejsca.

Gratulujemy złotej reprezentacji TEMPO! Podziękowania należą się rodzicom tancerek za zaangażowanie, obecność, doping i emocje.