Urząd Miejski w Lęborku

Trybuna na stadionie. Trwają konsultacje z projektantami

Utworzono: 09-10-2018

We wtorek 9 października 2018 w ratuszu odbyło się kolejne spotkanie nt. projektowanej nowej trybuny wraz z budynkiem administracyjno-socjalnym na stadionie. W spotkaniu w ratuszu uczestniczyli specjaliści z Pracowni „Szpilewicz Architekci”, przedstawiciele Centrum Sportu i Rekreacji, klubu Pogoń Lębork oraz pracownicy wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Lęborku.

Celem spotkania była analiza naniesionych podczas poprzednich spotkań uwag i poprawek, oraz zapoznanie się finałem prac projektowych. Zaproponowane standardy na lęborskim obiekcie mają spełniać wymogi Podręcznika Licencyjnego PZPN-u na poziomie II ligi. Tematem rozmów było doszczegółowienie otoczenia trybuny w tym miejsc parkingowych dla kibiców gości, usytuowania dróg pożarowych czy dojazdowych dla pojazdów uprzywilejowanych (policja, pogotowie) oraz miejsc pod gastronomię, depozyt czy kasę biletową . Gotowa koncepcja ma zostać przesłana do uzgodnień z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Akceptacja pozwoli zakończyć prace projektowe do końca tego roku.

Gotową dokumentację budowy trybuny na stadionie z zagospodarowaniem otoczenia Miasto może składać w konkursach o dofinansowanie przebudowy obiektów sportowych i pozyskiwać dotacje z różnych źródeł. Wielce prawdopodobne, że przebudowa stadionu będzie prowadzona etapami.

Projekt zakłada wybudowanie od nowa trybuny głównej. Ma ona mieć ok. 1200 miejsc w tym ok. 300 zadaszonych oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Połączona ona będzie z budynkiem administracyjno-socjalnym spełniającym wymogi II ligi tj. posiadać wymagane przepisami licencyjnymi pomieszczenia, m.in.: 4 przestronne szatnie, miejsca dla kierownika bezpieczeństwa, sędziów i obserwatora, pomieszczenia dla mediów, trybunę VIP czy salę konferencyjną. Dwukondygnacyjny budynek z piwnicą ma mieć min. siłownię i saunę. Projekt uwzględnia także przebudowę trybun na boisku bocznym.

Planowana budowa nowej trybuny z budynkiem socjalnym to kolejny etap modernizacji stadionu. Ostatnie ważne inwestycje na miejskim obiekcie to budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, oraz małego z naturalną nawierzchnią, lekkoatletyczna bieżnia z oświetleniem czy system automatycznego podlewania boiska głównego. Sukcesywnie wymieniane jest ogrodzenie stadionu. W tym roku ma zostać wymienione te za szatniami od strony lasu.

Trybuna na stadionie. Trwają konsultacje z projektantami
Trybuna na stadionie. Trwają konsultacje z projektantami
Trybuna na stadionie. Trwają konsultacje z projektantami

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF