Urząd Miejski w Lęborku

Trzy złote medale Weroniki Hallmann w Mistrzostwach Polski Juniorów

Utworzono: 27-07-2017

Trzy złote medale przywiozła do Lęborka z Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich w Warszawie Weronika Hallmann. Na 50-ciometrowej pływalni w stolicy w dniach 19-21 lipca br. w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich 17-letnia pływaczka UKS jedynka MEYN SOLEX Lębork Weronika Hallmann odniosła wielki sukces.  

Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego trzykrotnie stawała na najwyższym podium zwycięzców zdobywając trzy złote medale na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym.

W środę w wyścigu finałowym na 50 m zajęła I miejsce z czasem 0:32,00. W czwartkowym finale na 200 m stylem klasycznym po pasjonującej walce z Wiktorią Samułą z Lublina zajęła I miejsce zdobywając drugi złoty krążek z czasem 2:33,27. W piątkowym wyścigu na 100 m stylem klasycznym dobrze przygotowana lublinianka mocno naciskała Weronikę do ostatnich metrów. Na tablicę elektronicznego pomiaru czasu szybciej założyła dłonie Hallmann zdobywając trzeci złoty medal z czasem 1:10,51.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział: „Droga do sukcesu sportowego Weroniki była długa, trwała 8 lat wytężonej i systematycznej pracy treningowej. Ostatnie dwa lata to prawdziwa trampolina sukcesów na pływalniach krajowych i zagranicznych. Na Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów od 2015 roku Hallmann zdobyła łącznie 18 medali (11 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe). W bieżącym roku trzykrotnie poprawiła Rekord Polski Juniorek 17-letnich na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz zdobyła dwa medale – srebrny i brązowy na Mistrzostwach Europy Juniorów w Izraelu. Jest to dla mnie duża satysfakcja z wykonanej pracy z zawodniczką i życzę jej dalszych sukcesów w sierpniowych Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Indianapolis w USA."

(na zdjęciu od lewej: Wiktoria Samuła - UMCS Lublin, trener Dariusz Gromulski, złota medalistka Weronika Hallmann, Aleksandra Iwanowska - Juwenia Wrocław)

 

Trzy złote medale Weroniki Hallmann w Mistrzostwach Polski Juniorów
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF