Turniej Baltic Rally w Kretindze

Utworzono: 12-05-2014

Podczas pierwszego weekendu maja odbył się towarzyski turniej siatkówki w ramach projektu Baltic Rally w litewskiej Kretindze. W turnieju wystąpili zawodnicy z Niemiec, Polski i Litwy.

Polacy i Litwini wystawili po jednym zespole, a Niemcy dwa zespoły, w których grali również zawodnicy z Polski. Zespoły zostały podzielone na pary półfinałowe: VV Gryps – Kretinga , HSG Uni I – Lębork.

Pierwszy mecz wygrali gospodarze i awansowali do finału, w drugiej potyczce lepsi okazali się reprezentanci Lęborka i również awansowali do finału. W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły HSG Uni i VV Gryps. Lepszy okazał się zespół HSG Uni I, który zwyciężył 3:0.

W finale, w pierwszych dwóch setach, zawodnicy z Kretingi zdominowali lęborczan i oba wygrali. W trzecim secie, w końcówce, szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Polski. W czwartym secie Litwini zmobilizowali się jeszcze bardziej i zdecydowanie wygrali całe spotkanie 3:1.

Po zakończeniu meczy wszyscy zawodnicy spotkali się na wspólnej kolacji, podczas której wymieniali wrażenia z boiska i całego turnieju. W niedzielę organizatorzy zapewnili klika atrakcji. Uczestnicy turnieju mieli okazję zobaczyć jeden z największych w Europie ogrodów zimowych, który został założony już w 16 wieku. Największą atrakcją dnia była wizyta na meczu piłki nożnej na motocyklach - motoboll to bardzo widowiskowa dyscyplina.

Spotkanie na Litwie było dobrą okazją do bliższego poznania się uczestników projektu Baltic Rally, wymiany spostrzeżeń i zacieśnienia kontaktów.