Turniej na otwarcie sezonu tenisowego

Utworzono: 09-05-2012
W dniach 3 - 5 maja 2012r. na kortach przy ul. 9 Maja w Lęborku odbył się turniej tenisowy „O Złotą Rakietę Honorowego Prezesa Klubu Tenisowego Lęborskiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego RETURN Bogusława Wołocznika". Turniej zorganizowany został po raz trzeci. Uczestniczyło 23 zawodników z Lęborka, Słupska, Łeby, Ustki i Łodzi.
W kategorii „OPEN" Mariusz Zielke zwyciężył Michała Kaszubę z Ustki:2- 6, 7-5 i 6-2.
W kategorii „SENIOR +55" rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym", najlepszy okazał się Marian Myszak ze Słupska.

Po raz pierwszy rozegrany został turniej kobiet. Zwyciężyła Angelika Okrój, na drugim miejscu sklasyfikowano Agatę Wojciechowicz, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Becker.

7-8. Jarosław Gosz i Szymon Mikołajczyk
9. Maciej Boniaszczuk, 10-11.Kacper Dworak i Krzysztof Pałac, 12-16. Karol Dąbrowski - Karol Hinc - Karol Chojnacki - Maciej Borowski - Angelika Okrój

Kategoria „SENIOR +55":
1. Marian Myszak
2. Jan Januszczak
3. Jerzy Wachowiak
4. Sławomir Kowalski
5.Czesław Netter

Zwycięzcy, oprócz pucharów i dyplomów otrzymali „Przechodnie Rakiety", które przechodzą na własność po trzykrotnym zajęciu I miejsca przez tego samego zawodnika. Specjalną nagrodę otrzymał zwycięzca turnieju pocieszenia: 14-letni Maciej Boniaszczuk.
Sędzią naczelnym turnieju był Andrzej Borowski.

Patronat nad turniejem objęła lęborska firma „AUTO SHOP" Jerzego Wachowiaka.

Indywidualne Mistrzostwa Szkół w Tenisie odbędą się 19 maja o godzinie 9.00.
"Deblowy Turniej o Puchar Starosty" planowany jest z końcem maja br. Zapisy i gry 31 maja, godz. 16.30.

Turniej „Z Okazji Dnia Dziecka" - 3 czerwca (niedziela) zapisy i gry 14.00
Turniej par mieszanych „MEDICAR CUP" - zapisy i gry: 14 czerwca (czwartek) godz.16.30.