Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej
13 października br. w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Kuratorium Oświaty, związków zawodowych, a przede wszystkim dyrektorów, nauczycieli i uczniów naszych lęborskich publicznych i niepublicznych placówek oświatowych.
Lista nagrodzonych uczniów nauczycieli i dyrektorów:
Nagroda Burmistrza Miasta Lęborka za rok szkolny 2013/2014:
Janina Świtka Dyrektor Przedszkola Nr 1
Dorota Lahutta Dyrektor Przedszkola Nr 2
Wiesława Krefta Dyrektor Przedszkola Nr 5
Teresa Cygan Dyrektor Przedszkola Nr 6
Grażyna Paczyńska Dyrektor Przedszkola Nr 9
Małgorzata Grabowska Dyrektor Przedszkola Nr 10
Mariola Małecka Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3
Małgorzata Szauła Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5
Daniel Nadworski Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8
Maciej Barański Dyrektor Gimnazjum Nr 1
Kazimierz Wielgus Dyrektor Gimnazjum Nr 2
Waldemar Walkusz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3
Nagrodą Burmistrza Miasta Lęborka za rok szkolny 2013/2014 uhonorowani zostali także nauczyciele:
Janina Burzyńska Przedszkole Nr 1
Dorota Majda Przedszkole Nr 2
Iwona Głowacka Przedszkole Nr 5
Bogumiła Pelc Przedszkole Nr 6
Ewa Frydel Przedszkole nr 9
Bogna Madziąg Przedszkole nr 10
Celina Skibicka Szkoła Podstawowa nr 3
Małgorzata Sadowska Szkoła Podstawowa nr 3
Lucyna Wojciechowicz Szkoła Podstawowa Nr 5
Mirosława Jóźwiak Szkoła Podstawowa Nr 8
Teresa Babul Szkoła Podstawowa Nr 8
Natalia Zarańska Gimnazjum Nr 1
Andrzej Kurzydło Gimnazjum Nr 2
Renata Chromczuk Gimnazjum Nr 2
Tradycyjnie nagrody Burmistrza Miasta Lęborka otrzymali szczególnie uzdolnieni uczniowie i studenci. Nagroda przyznawana była w trzech dziedzinach: Nauka, Kultura i Sztuka oraz Sport w czterech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Ponadgimnazjalna oraz Szkoła Wyższa.
W tym roku wpłynęły 122 wnioski. Burmistrz, po zaopiniowaniu przez stosowne komisje, przyznał łącznie 9 nagród głównych oraz 36 wyróżnień. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym złożono serdecznie gratulacje za naukowe, artystyczne lub sportowe osiągnięcia.
Nagrodzeni uczniowie – nagrody główne w dziedzinie NAUKA
Maciej Grajewski – Szkoła Podstawowa nr 3
Bartosz Popiela – Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
Michał Śmiechowski – Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Lęborku
Wyróżnieni uczniowie – dziedzina NAUKA
Artur Kamieniecki – Szkoła Podstawowa nr 8
Jakub Nastaj – Szkoła Podstawowa nr 8
Michalina Baros – Szkoła Podstawowa nr 8
Olaf Pohl – Szkoła Podstawowa nr 8
Antoni Szykut – Szkoła Podstawowa nr 8
Kamil Targoński – Gimnazjum Nr 1
Szymon Skrzyński – Gimnazjum Nr 1
Aleksandra Juszczuk – Gimnazjum nr 1
Paweł Siuciak – Gimnazjum nr 2
Mateusz Nawojczyk – Gimnazjum nr 2
Julia Warzecha – Społeczne Gimnazjum Językowe
Agata Knura – Społeczne Gimnazjum Językowe
Mateusz Płotka – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu
Michal Jastrzabek – Liceum Ogólnokształcące nr 1
Anna Szykut – Liceum Ogólnokształcące nr 1
Karol Kowalski – Uniwersity of Lapland/Finlandia
Michał Rękas – Uniwersytet Gdański
Nagrodzeni uczniowie – nagrody główne w dziedzinie KULTURA I SZTUKA
Wiktoria Wasilewska – Szkoła Baletowa w Gdańsku
Katarzyna Łakocka – Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku
Wyróżnieni uczniowie – dziedzina KULTURA I SZTUKA
Mateusz Stalke - Szkoła Podstawowa nr 8
Paulina Saczkowska - Szkoła Podstawowa nr 8
Martyna Blok – Szkoła Podstawowa nr 3
Jakub Sadura – Szkoła Podstawowa nr 3
Paulina Pioch – Gimnazjum Nr 1
Magdalena Peplińska - Społeczne Gimnazjum Językowe
Dawid Mielewczyk – Akademia Muzyczna w Gdańsku
Nagrodzeni uczniowie – nagrody główne w dziedzinie SPORT
Marzena Urbaniak – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lęborku
Stanisław Boniaszczuk – Gimnazjum nr 1
Adam Dosz – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku
Mateusz Zawada – Uniwersytet Gdański
Wyróżnieni uczniowie – dziedzina SPORT
Jan Horackiewicz - Szkoła Podstawowa nr 3
Filip Lewandowski – Szkoła Podstawowa nr 8
Zuzanna Milewczyk – Szkoła Podstawowa nr 8
Aleksandra Klimik - Szkoła Podstawowa nr 8
Mateusz Trukszyn – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lęborku
Anna Lejk – Społeczne Gimnazjum Językowe
Sławomir Dosz – Gimnazjum nr 2
Jakub Wiciński – Gimnazjum nr 1
Bartłomiej Olkowski – Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku
Kamila Pobłocka – szkoła wyższa
Magda Michalska – Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku
Karol Karuzel – Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku
Oprawę muzyczną spotkania przygotowali Katarzyna Łakocka uczennica Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku oraz Dawid Mielewczyk student Akademii Muzycznej w Gdańsku.