VI Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej

Utworzono: 31-07-2013

Po raz szósty podczas Lęborskich Dni Jakubowych rozegrany został Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej, w którym z roku na rok gra większa liczba zawodników. W tym roku do turnieju zgłosiło się 17 dwuosobowych zespołów. Przedział wiekowy był bardzo zróżnicowany, jako iż turniej jest rozgrywany w kategorii Open to wystartować mógł każdy. Rozgrywki rozpoczęły się kilka minut po 10. Podczas turnieju zostało rozegranych 30 meczy przy bardzo słonecznej pogodzie co dawało się zawodnikom we znaki. W walce o pierwsze miejsce spotkały się pary: Dziedziński Michał / Dziedziński Jakub z Korniak Dariusz / Rybaczek Sebastian. W półfinałach para Dziedziński Michał i Jakub pokonali parę Majcherski Fabian, Maksymowicz Wojciech 2:1, druga finałowa para Korniak/Rybaczek pokonała w półfinale parę Wojtek Dawid / Piasecki Paweł również 2:1. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 2:0 dla pary Korniak Dariusz, Rybaczek Sebastian i to ta para obroniła pierwsze miejsce z przed roku. Drugie miejsce zajęła para Dziedziński Michał i Jakub, natomiast trzecie miejsce wywalczyła para Wojtek Dawid, Piasecki Paweł pokonując parę Majcherski Fabian, Maksymowicz Woejciech. Cztery najlepsze pary turnieju otrzymały nagrody z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Stenki oraz Sekretarza Miasta Mariana Kurzydło, którzy chętnie przyglądali się zmaganiom siatkarzy plażowych. Główna ideą turnieju Jakubowego jest integracja społeczności lokalnej oraz promocja aktywności ruchowej wraz ze zdrowym trybem życia. Cały turniej odbył się w ramach projektu Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych programu Południowy Bałtyk który realizowany jest prze Gminę Lębork oraz Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA.

7-8. Oleszczuk Łukasz / Nastały Paweł, Domaros Patryk / Pawłowski Krzystof

9-10. Fokczyński Marcin / Klukowski Marcin, Oleszczuk Mirosław / Oleszczuk Mateusz