Urząd Miejski w Lęborku

W krainie muzyki i poezji – spotkanie z Jerzym Stachurskim

Utworzono: 13-03-2017

W czwartek 16 marca 2017 o godz. 18.00  lęborska biblioteka zaprasza do Klubu na spotkanie z niezwykłą postacią - Jerzym Stachurskim. Poeta, kompozytor, autor sztuk scenicznych, pedagog, publicysta, ale przede wszystkim człowiek o duszy artysty. Wstęp wolny.

Jerzy Stachurski ma imponujący dorobek twórczy - jest autorem sześciu zbiorów poezji w języku polskim i kaszubskim. Do jego wierszy napisało muzykę wielu kompozytorów. Sam też tworzy - obok pieśni i piosenek jest autorem dużych form wokalno-instrumentalnych oraz muzyki do ponad 130 przedstawień, zrealizowanych  w teatrach w całej Polsce i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Meksyku, Rosji, Hiszpanii, Finlandii, Pakistanie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych.
Poeta czynnie uczestniczy w życiu artystycznym Gdańska i regionu, a jego działalność uhonorowana została wieloma nagrodami i odznaczeniami państwowymi. Kaszuby i małe Czeczewo to miejsce na ziemi Jerzego Stachurskiego. Właśnie za cykl wierszy o Czeczewie otrzymał nagrodę Prezesa ZKP w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku. Między innymi te teksty - w wykonaniu Julii Pioch - zabrzmią w klubie lęborskiej biblioteki. Obok tego najnowszą książkę bohatera wieczoru zaprezentuje Eugeniusz Pryczkowski, a piosenki wykona Weronika Pryczkowska.
 

 

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF