Urząd Miejski w Lęborku

Weronika Hallmann wystartuje w mistrzostwach Europy i Świata Juniorów w Pływaniu

Utworzono: 25-05-2017

Doskonały występ odnotowała lęborczanka, Weronika Hallmann w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów przeprowadzonych w dniach 18 - 21 maja w Lublinie. W zawodach wystartowało 697 zawodników z 139 klubów.

W mistrzowskich zmaganiach pływaczka UKS 1 MEYN SOLEX LĘBORK zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal w kategorii seniorek.

W piątkowych eliminacjach, dystans 50 metrów stylem klasycznym, przepłynęła w czasie 0:31,71s, wypełniając minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Pływackiego na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu i Mistrzostwa Świata Juniorów w USA. W popołudniowym finale zajęła drugie miejsce, ponownie przepływając dystans poniżej wymaganego minimum.

W sobotę zdobyła brązowy medal na dystansie 200 metrów stylem klasycznym z wynikiem 2:31,41s, wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Natanji.

W niedzielnym finale wywalczyła trzeci medal – srebrny, zajmując drugie miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Osiągnęła wynik 1:09,89 s, ponownie wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu.

Po mistrzostwach szkoleniowiec zawodniczki, Dariusz Gromulski powiedział: „Szlifowanie diamentu lęborskiego pływania trwało 8 lat, było długie, ale sprawiło mi wiele satysfakcji. Weronika wspięła się na szczyt swoich aktualnych możliwości i cieszę się, że w nagrodę za wykonaną ciężką pracę pojedzie do Natanji i Indianapolis. Odniesiony sukces zawodniczki jest także zasługą dyrekcji i grona pedagogicznego II LO w Lęborku, którym serdecznie dziękuję za życzliwość i pomoc w rozwoju intelektualnym Weroniki”.

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF