Urząd Miejski w Lęborku

Wieczorny rajd po Lęborku

Utworzono: 07-02-2019

Blisko 80 osób wzięło udział w czwartej edycji zimowego wieczornego rajdu po Lęborku. Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, a także turyści indywidualni z powiatu lęborskiego i słupskiego. Imprezę zorganizowały: Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urząd Miejski w Lęborku, Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, Nadleśnictwo Lębork, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, LOT Ziemia Lęborska - Łeba, firma Farm Frites Poland SA oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Ważnym aspektem wędrówki była krótka prelekcja dotycząca zapoznania wszystkich biorących udział w rajdzie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych. Informacji na ten temat udzielił pan Arkadiusz Loda, aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Trasa wędrówki biegła w głównej mierze przez tereny wschodniej części Lęborka. Uczestnicy, prowadzeni przez pana Tadeusza Krawczyka, członka lęborskiego Koła Przewodników PTTK, mieli sposobność odwiedzić zarówno dobrze oświetlone po zmierzchu centrum miasta, jak i mroczny w godzinach wieczornych Park im. Bolesława Chrobrego.

Finałowym akcentem imprezy był posiłek regeneracyjny na terenie tzw. Starego Basenu, gdzie – przy wspólnym ognisku – każdy z uczestników miał możliwość skosztować pieczonej kiełbaski, uzupełniając utracone kalorie.

 

Wieczorny rajd po Lęborku
Wieczorny rajd po Lęborku
Wieczorny rajd po Lęborku
Wieczorny rajd po Lęborku
Wieczorny rajd po Lęborku
Wieczorny rajd po Lęborku
Ważne
Zmiana organizacji ruchu na odcinku al. Niepodległości
20-08-2019
Firma WANT Sp. z o.o.- wykonawca remontu mostu nad rzeką Łebą w ciągu drogi...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF