Urząd Miejski w Lęborku

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Utworzono: 02-03-2017

W 2017 roku odbiór elektrośmieci od Mieszkańców Miasta Lęborka będzie prowadzić firma Remondis Sp. z o.o. Oddział w Lęborku.
Wiosenny odbiór odbędzie się w dwie soboty marca, tj. 18 i 25 marca, jednakże jego potrzebę należy zgłosić telefonicznie w firmie pod numerem tel. 59 8622 068 i umówić się na osobisty odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z mieszkania czy z domu.

Elektrośmieci w ciągu roku można oddać także samodzielnie w siedzibie firmy Remondis w Lęborku przy ul. Kossaka 91-95 lub w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Czarnówku.

W przypadku kupna nowego sprzętu, stary sprzęt tego samego typu można oddać sprzedawcy.
W przypadku małych elektrośmieci (których żaden z wymiarów nie przekracza 25 cm) każdy sklep ze sprzętem gospodarstwa domowego o powierzchni sprzedaży co najmniej 400 m2 jest obowiązany przyjąć je bez konieczności zakupu nowego sprzętu. Drobne elektroodpady można także wyrzucić do pojemników, w które wyposażone są niektóre sklepy wielkopowierzchniowe.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to m.in.:
- urządzenia gospodarstwa domowego (mikrofalówki, chłodziarki, odkurzacze, żelazka, suszarki, tostery, wagi, zegary itp.)
- sprzęt audiowizualny, teleinformatyczny (odbiorniki RTV, kamery wideo, komputery, drukarki, kalkulatory, telefony itp.)
- narzędzia elektryczne i elektroniczne (piły, wiertarki, maszyny do szycia, kosiarki itp.)
- zabawki (kolejki elektryczne, konsole, tory wyścigowe itp.)

Wiosenna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF