Urząd Miejski w Lęborku

Wolontariusze z AIESEC

Utworzono: 06-06-2017

Od początku maja 2017 w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku przebywają wolontariusze w ramach projektu organizacji AIESEC. Jest to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. W Polsce działają od ponad 45 lat i poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych rozwijają w młodych ludziach cechy liderskie. Celem organizacji jest między innymi umacnianie współpracy i zrozumienia między krajami oraz poszerzanie wiedzy i świadomości w zakresie problemów społeczno – ekonomicznych. Studenci w naszej szkole pochodzą z Kanady, Chin oraz Indii. 

Ich pobyt jest dla całej społeczności szkolnej wspaniałą okazją do nauki języka angielskiego, a także poznawania nowych kultur i tradycji krajów, z których pochodzą. Każdego dnia studenci prowadzą zajęcia języka angielskiego oraz uczestniczą w lekcjach matematyki, przyrody, plastyki oraz muzyki. Do pomocy w ugoszczeniu wolontariuszy zaangażowali się nauczyciele oraz rodzice uczniów, którzy pokazują Polskę od strony naszych rodzinnych tradycji.
Dzięki obecności wolontariuszy uczniowie naszej szkoły mają okazję codziennie rozmawiać po angielsku i przełamywać barierę komunikacji.
 
Prabhupada Behera studiuje elektronikę w Indiach. W Polsce bardzo podoba mu się architektura oraz fakt, że ludzie są bardzo mili. Hanyuan Zhang studiuje statystykę na uniwersytecie w Singapurze. Bardzo podoba mu się to, że to Lębork jest taki cichy i spokojny. Sinney Shao studiuje medycynę na uniwersytecie w Ontario. Według niej Polska jest wspaniała, ma czyste powietrze. Ponadto podkreśla, że uwielbia swoich uczniów.
 
Wolontariusze również wolny czas spędzają z uczniami. Dotychczas zwiedzili Gdańsk i zobaczyli ruchome wydmy w Łebie, byli w Poznaniu, Krakowie, a w najbliższym czasie wybierają się do Wiela.
 
Wolontariusze z AIESEC

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF