Urząd Miejski w Lęborku

Wystawa prac i premiera albumu Bronisława Lisa „Światło. Cień. Rysunki.”

Utworzono: 12-09-2018

Biblioteka Miejska zaprasza na wystawę prac oraz prezentację albumu Bronisława Lisa - 14  września o godz.18.00 w klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Wstęp wolny.

Wystawa prac i prezentacja albumu będzie okazją do spotkania z autorem i oryginalną twórczością, lęborskiego rysownika Bronisława Lisa. Jego rysunki prezentowane były na wielu wernisażach: w Gdańsku, Sopocie, Lęborku, Sulminie. Teraz opatrzone podpisami w języku polskim, angielskim i niemieckim, doczekały się twardej oprawy. Album „Światło. Cień. Rysunki” zawiera m. in. unikalne ujęcia dawnego Lęborka i Gdańska i jest pierwszą publikacją dorobku Bronisława Lisa.

Bronisław Lis - młodzieńcze lata spędził w Nowej Wsi Lęborskiej, dorosłe życie związał z Lęborkiem. Zafascynowany światłem impresjonistów, rysownik samouk – zaczął tworzyć dopiero po przejściu na emeryturę. Początkowe próby malarstwa olejnego, z których zachowało się ok. 80 obrazów, zamienił na rysunki ołówkiem. Perfekcyjne odtwarzanie widzianego obrazu połączone z indywidualnym sposobem malunku światła i cienia stało się żmudną, lecz piękną drogą poznawania sztuki. W swoim dorobku artystycznym ma około 1000 rysunków tematycznych i ponad 350 portretów. Jest autorem herbów Nowej Wsi Lęborskiej oraz Łęczyc, zilustrował kilka książek.

Wystawa prac i premiera albumu Bronisława Lisa „Światło. Cień. Rysunki.”
Ważne
Życzenia Wielkanocne dla mieszkańców
15-04-2019
   

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF