Urząd Miejski w Lęborku

Wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła

Utworzono: 20-07-2017

Muzeum w Lęborku, w ramach obchodów Lęborskich Dni Jakubowych, zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „To co minęło – to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku. ”

W ostatnich latach Muzeum pozyskało sporą liczbę zabytków sygnowanych nazwą przedwojennego Lęborka, jego mieszkańców, przedsiębiorców i kupców, stąd zrodziła się idea ukazania tej kolekcji na wystawie czasowej. Część z muzealiów pochodzi z prowadzonych na terenie ścisłego centrum Lęborka badań archeologicznych, inne zgromadzono w drodze zakupów antykwarycznych.

Wystawa zaprezentuje zabytki z różnych dziedzin życia lęborczan żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Można je usystematyzować w kilku kategoriach: zabytki z zakresu rzeczy osobistych, souveniry miejskie, przedmioty przedstawiające lęborską wytwórczość rzemieślniczą. Do najciekawszych eksponatów zaliczyć należy karapaks żółwia przywieziony z podróży z Afryki, opatrzony tabliczką dedykacyjną czy laskę z rączką, wykonaną z rogu zwierzęcego, ofiarowaną jako nagrodę w zimowym polowaniu.

Wystawa zostanie zorganizowana w całości ze zbiorów własnych Muzeum.

Wernisaż odbędzie się 21 lipca 2017 roku o godz. 17.15 w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Ekspozycję zwiedzać będzie można w ramach Lęborskich Dni Jakubowych 22 i 23 lipca w godzinach 9.00-20.00.

Muzeum serdecznie zaprasza.

 

Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF