XIII Drużynowe Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie

Utworzono: 01-10-2012
W dniu 29 września na kortach przy ul. 9 Maja w Lęborku odbył się turniej tenisa ziemnego. Zawody zorganizowane przez Szkołę Tenisa „Smecz", Klub Tenisowy Lęborskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego „Return" i Centrum Sportu i Rekreacji skupiły 17 osób reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Lęborskie korty tętniły przez 6 godzin sportową rywalizacją. Tradycyjnie zespół stanowiły dwie osoby grające po jednej grze singlowej, następnie zaś - jeśli był wynik remisowy - rozgrywana była decydująca o zwycięstwie gra deblowa.

Do kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosił się zespół z LO w Kościerzynie: Mateusz Jereczek i Szymon Lipski. Oni też otrzymali złote medale w swojej kategorii, gdyż nie stawiła się młodzież reprezentująca inne szkoły - w/w rozegrali zaś mecze poza konkursem z gimnazjalistami.

W kategorii szkół gimnazjalnych chłopców zwyciężyło Gimnazjum nr 1 Lębork - Mateusz Kaliciński i Stanisław Boniaszczuk, drugie miejsce zajął zespół łączony: Gimnazjum nr 1 Lębork/Gimnazjum nr 33 Gdańsk - Jakub Piasecki /Maciej Dziubich. Trzecie miejsce i brązowe medale otrzymali: Patrycja Konik i Kacper Zielonka z Gimnazjum nr 2 w Lęborku.
Szkoła Podstawowa nr 8, grająca w składzie: Jakub i Jonatan Walkusz (bracia) zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. W pokonanym polu zostawiła: zespół łączony SP 3 - SP8: Dawid Żołądź / Konrad Czaja, zaś brązowe medale przypadły SP nr 3: Cezary Kaliciński / Paweł Boniaszczuk.

W trakcie turnieju rozegrany został także tie break'owy turniej „nadziei tenisowych". Złoty medal wywalczyła w nim Amelka Mielewczyk, srebrny medal zdobył Jakub Zielonka, zaś najmłodszy, 8-letni Maks Puzyr otrzymał brązowy medal.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i medale sportowe, które wręczał prezes „Returna" Ryszard Okrój. Zawody przeprowadził i sędziował: Andrzej Borowski.