XIV Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

Utworzono: 27-05-2014

W dniu 26 maja br. odbył się na kortach KT LSTZ „Return” turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych dziewcząt i chłopców.

W zawodach wzięło udział 18 osób. W kategorii szkół podstawowych wygrał Maks Klawikowski /SP nr 8/ pokonując, po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu, Cezarego Kalicińskiego /SP nr 3/, trzecie miejsce zajął Błażej Kupc /SP nr 8/, czwarte Piotr Bradtke /SP nr 5/, piąte Wiktor Hebel /SP nr 5/ - najmłodszy 7-letni uczestnik turnieju, zaś szóste Paweł Labudda /SP nr 8/.

Kategorię gimnazjum  wygrał Maciej Dziubich /Gimnazjum nr 33 Gdańsk /, który był jedynym gimnazjalistą w zawodach, zaś grał poza konkursem w turnieju z chłopcami z młodszej kategorii.

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych wygrała Zuzia Zielke /SP nr 3 / po wyrównanym meczu z Patrycją Janicką /SP nr 8/. Trzecie miejsce zajęła Amelia Mielewczyk /SP nr 8/, czwarte – najmłodsza zawodniczka drugoklasistka: Pola Laskowska/SP nr 8 /.
W kategorii gimnazjum  dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Sara Twardowska /Gim. nr 4 w Słupsku/, wygrywając w finale z Weroniką Wydrzyńską /Gim. Cewice/. Dalsza kolejność: 3.Natalia Plichta /G nr 2/,  4.Wiktoria Stelmach/G nr2/, 5.Ola Koniuszy /SGJ/, 6-7.Julia Lis/SGJ/ i Marta Czycza/G nr 2/.

Medale i dyplomy ufundowało Centrum Sportu i Rekreacji. Zawody sędziował i przeprowadził Andrzej Borowski, współorganizatorami zawodów byli: Szkoła Tenisa "Smecz" i KT LSTZ "Return".
Miłą niespodzianką dla uczestników zawodów były lody, napoje i batony zakupione przez p. Tomasza Dziubicha.

Kolejne zawody tenisowe dzieci i młodzież odbędą się 2 i 30 lipca oraz 27 sierpnia 2014 - X GRAND PRIX WAKACJI. Zapisy przed grą o godz. 9.00, kontakt tel.: 502 661 836.