Urząd Miejski w Lęborku

XIV Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Utworzono: 21-08-2017

W dniu 20.08.2017r. nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się XIV Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym.                                                                                                                                       

Uczestnicy startowali w czterech kategoriach: młodzieżowa mężczyzn (do 29 lat), młodzieżowa kobiet (do 29 lat), masters mężczyzn (30 lat i starsi), masters kobiet (30 lat i starsi). Do pokonania był dystans 2000m. Temperatura wody wynosiła 20˚C, powietrza 20˚C.

W maratonie uczestniczyło 51 zawodników.

KATEGORIA:  MŁODZIEŻOWA MĘŻCZYZN

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

KLUB

1

MATEUSZ ARNDT

DELFIN GDYNIA

2

KAROL MŁYNARCZYK

G8 BIELANY WARSZAWA

3

KRZYSZTOF OLLER

KORMORAN OLSZTYN

4

ADRIAN URBAŃCZYK

KORONA KRAKÓW

5

MATEUSZ KONOPKA

GDYNIA

6

PAWEŁ MIZIARSKI

REDA

7

KAMIL LUBIŃSKI

GDYNIA

8

DANIEL BELTER

WEJHEROWO

9

WIKTOR SYLDATK

VTP AQUA USTKA

10

ALAN BISTRON

PŁOŃSK

11

PIOTR KRZYŻANOWSKI

TRI SIDE GDYNIA

12

RAFAŁ TUMKIEWICZ

LĘBORK

13

KORDIAN OKRÓJ

SOLEX LĘBORK

 

KATEGORIA:  MŁODZIEŻOWA KOBIET

 

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

KLUB

1

PAULINA ZACHOSZCZ

KORMORAN OLSZTYN

2

AGATA CZECHYRA

WARTA POZNAŃ

3

KLARA KLIMECKA

KOBIETA NA FALI

KATEGORIA:  MASTERS MĘŻCZYZN

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

KLUB

1

GRZEGORZ MONCZAK

ONE MAN TEAM

2

GRZEGORZ SOSIŃSKI

ELBLĄG

3

SŁAWOMIR BOGUSZEWSKI

GDYNIA

4

RYSZARD WACHOWSKI

STREFA PŁYWANIA GDYNIA

5

TOMASZ BEDNARCZYK

PLAŻA MIRON

6

MIROSŁAW ABRAHAM

SOLEX LĘBORK

7

TOMASZ KNOBLOCH

WARSZAWA

8

MAREK PIKULA

LĘBORK

9

FILIP MŁYNARCZYK

EZA

10

PRZEMYSŁAW PIETRASIK

SŁUPSK

11

PRZEMYSŁAW KWAPISZ

TRI TSUNAMI

12

ADAM MATUSIAK VEL MATUSZEWSKI

AQUA SFERA MASTERS OLSZTYN

13

JAN ZBYSZYŃSKI

GDYNIA

14

 MARIUSZ CIEPLUCH

REDA

15

PIOTR GOLOMBEK         

GRUDZIĄDZ

16

WOJCIECH KURGAN

KS PIDRINA

17

MIROSŁAW MOLENDA

PUŁAWY

18

PAWEŁ BUŚKO

CHARBROWO

19

KRYSTIAN SPRINGMAN

42,2 LĘBORK

20

TOMASZ KRZESZEWSKI

MUROWANIEC

21

MARCIN NOWAK

PLEWISKO

22

TOMASZ SOCHA

SOPOT

23

GRZEGORZ SOCHA

GDYNIA

24

DARIUSZ BANACHEWICZ

LĘBORK

25

MAREK KLEBA

LĘBORK

26

PRZEMYSŁAW GÓRSKI

LUZINO

27

JANUSZ PŁONKA

GDYNIA

28

RYSZARD KOTFIS

GDYNIA

29

ANDRZEJ TOMASZCZUK

MOSTY

KATEGORIA:  MASTERS KOBIET

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

KLUB

1

DAGNA DYBAŁA-MAKURAT

LĘBORK

2

RENATA POLAŃCZYK

MASTERS GDYNIA

3

KAMILLA KOSCHANY

STREFA PŁYWANIA GDYNIA

4

ANNA KWAPISZ

TSUNAMI

5

ANNA SUSZYŃSKA

MORSY GDYNIA

6

MONIKA ŚLIWIŃSKA

GDYNIA – NIE UKOŃCZYŁA

Zwycięzcy otrzymali z rąk Dyrektor CSiR w Lęborku Pana Mariana Borka puchary i nagrody pieniężne, które wynosiły odpowiednio:

za I miejsce – 400 zł, za II miejsce – 200 zł, za III miejsce – 100 zł.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.

Dodatkowo, nagrody rzeczowe (plecaki i bojki triathlonowe) za pierwsze miejsca w kategoriach: młodzieżowej kobiet i mężczyzn, masters kobiet i mężczyzn oraz puchary dla najstarszego i najmłodszego zawodnika ufundował Prezes Słupskiego WOPR, Piotr Dąbrowski.

Najstarszy zawodnik - JANUSZ PŁONKA –  GDYNIA (69 lat)

Najmłodszy zawodnik - KORDIAN OKRÓJ –  STRZEBIELINO (10 lat)

ORGANIZATORZY:

- Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku,

- Plaża „Miron” Beata Bednarczyk,

- Drużyna WOPR przy CSiR w Lęborku,

- Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Organizatorzy dziękują za pomoc w zabezpieczeniu maratonu Wolontariuszom oraz:

- Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku,

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku,

- Jednostce Straży Granicznej w Łebie,

- K38 Polska,

- Ochotniczej Służbie Ratowniczej w Lęborku,

- Drużynie WOPR w Siemirowicach

XIV Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym
XIV Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym
XIV Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF