Urząd Miejski w Lęborku

XVII Dożynki Powiatowe za nami

Utworzono: 19-09-2017

W niedzielę 17 września 2017 r. na stadionie „Chrobry” w Charbrowie przy wspaniałej pogodzie odbyły się XVII Dożynki Powiatowe. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów byli: Gmina Wicko oraz Powiat Lęborski.

Zanim jednak rozpoczął się festyn, rolnicy, władze samorządowe powiatu oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej, mszy św. dożynkowej w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Charbrowie, celebrowanej przez ks. Proboszcza Stanisława Bugaja.
O oprawę muzyczną podczas liturgii zadbał zespół "Meritum" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku oraz Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska".
Jak co roku, dary przygotowały nasze gminy, zaś chleb dożynkowy z tegorocznych plonów do sprawiedliwego podziału i symbolicznego poczęstunku, przekazali gospodarzom wydarzenia Państwo Małgorzata i Sławomir Strojnowscy, Starostowie tegorocznych Dożynek.
Na uroczystościach nie zabrakło również pocztów sztandarowych lęborskich oddziałów: Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Związku Pszczelarzy.

Po mszy św. dożynkowej, Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska" pod przewodnictwem tamburmajora, Pani Wiesławy Wojciechowicz, poprowadziła uczestników na stadion CHROBRY w Charbrowie, a uroczystego otwarcia  dokonali Teresa Ossowska – Szara, Starosta Lęborski oraz gospodarz tegorocznych dożynek, wójt gminy Wicko  Dariusz Waleśkiewicz.

Po oficjalnej części  przyszedł czas na  występy lokalnych zespołów z terenu poszczególnych gmin oraz wręczenia nagród dla zwycięzców i wyróżnionych w dwóch konkursach na „najładniejszy wieniec dożynkowy” oraz najładniejszą posesję pn. „Żyjmy ładniej”.

Na murawie boiska  Ośrodek Szkoleniowy K2 ze Słupska zaprezentował  pokaz psów policyjnych. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców i elektrycznych samochodzików, zaś gwiazdą wieczoru był występ zespołu Bayer Full.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych dożynek organizatorzy serdeczne dziękują za ogrom pracy, czas, serce i energię,  włożone w ich przygotowanie.

XVII Dożynki Powiatowe za nami
XVII Dożynki Powiatowe za nami
XVII Dożynki Powiatowe za nami
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF