XVII Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

Utworzono: 05-06-2017

Na kortach przy ul. 9 Maja odbyły się kolejne „Mistrzostwa Szkół” - turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział  22 uczestników, a turniej przeprowadzony został systemem „każdy z każdym” i pucharowym – zależnie od ilości zawodników.

Wśród szkół podstawowych w kategorii chłopców wygrał Tymek Sieg /SP SZ Wejherowo/ pokonując w finale Marcela Łazorczyka /SP 3 Lębork/- 6/2, 6/2. Kolejne miejsca: 3. Filip Skorb /SP Nowa Wieś/, 4.Adrian Kurek /SP 3/, 5.Miłosz Księski /SP 8/.

Wśród podstawówek w kategorii dziewcząt  Zuzia Wysokińska /SP  LTO/ wygrała z Polą Laskowską 6:4,7:6 /SP 8/, która zajęła II miejsce oraz z Polą Pospieszną 6:4, 6:3 - trzecie miejsce /SP LTO/. Czwarte miejsce zajęła Jula Malek /SP 3/.

W kategorii gimnazjum chłopców wygrał Maksymilian Klawikowski /Gim. Nr 1/ w finale pokonując Piotra Bradtke 6:4,6:4 /Gim. Nr2/. Trzecie miejsce: Dominik Maszota /Gim. Nr1/, czwarte Łukasz Sobiesiak/Gim. Nr2/, piąte i szóste: Dawid Śmiechowski i Kacper Pawłowski /G Wicko/.

W kategorii gimnazjum  dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Patrycja Janicka /Gim. Nr 2 Lębork/, wygrywając z Martyną Niewolin /SGJ Lębork/ 6:4, 6:2 –drugie miejsce i z Weroniką Kasprzyk /Gim. Wicko / 6:2, 6:2/- trzecie miejsce.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt zwyciężyła w finałowym pojedynku Justyna Horbacz/I LO L-k/ Marta Pałys /PCE ZSP/6:4, 0:6, 6:3/.

Kategorię szkół ponadgimnazjalnych chłopców wygrał Jacek Staniszewski /ZSGŻiA/, pokonując Grzegorza Miotka /ZSM-I/6:2,6:0/.

Statuetki sportowe i dyplomy ufundowało CS i R , główny organizator zawodów, przy współpracy ze Szkołą Tenisa "Smecz". Zawody sędziował i przeprowadził Andrzej Borowski.

Na kolejne zawody tenisowe dzieci i młodzieży XIII GRAND PRIX WAKACJI zapraszamy 28 czerwca, 26 lipca oraz 30 sierpnia /ostatnie środy miesiąca/ - 3 turnieje - zapisy przed grą o godz. 9.00. XVIII Drużynowe Mistrzostwa Szkół odbędą się 23 września 2017r. Organizowany jest też obóz tenisowy w Olsztynie /29.07-5.08.2017/ - zainteresowani kontakt tel. 502 661 836.