XXIX Lęborskie Dni Techniki
Tytuł nauczyciela zawodu roku odebrał Marian Ciupa z Centrum Kształcenia Praktycznego w Lęborku
Komisja Mister Budownictwa 2012 najwyżej oceniła budynek mieszkalny - dwurodzinny z częścią usługową w Lęborku przy ul. Pomorskiej 5c. Inwestor Andrzej Kozłowski, projektant mgr inż. Arch. Marek Perkowski.
Partnerem Roku 2012 KT NOT zostało Nadleśnictwo Lębork.
Tytuł menadżera Ziemi Lęborskiej 2012 przypadł firmie MALAM Andrzeja i Michała Malinowskich.
Tradycja Lęborskich Dni Techniki jest konkurs SUDOKU. W tym roku odbyła się już 6 edycja Otwartego Pomorskiego Konkursu SUDOKU.
Wyniki:
1. Elżbieta Rekowska-Klassa
2. Marta Demartin
3. Grażyna Badziąg
4. Marian Kurzydło
5. Grażyna Klimczuk
6. Eliza Kruk
7. Ewa Kublik
8. Maria Urich
9. Sylwia Warias
10. Aleksandra Kochanowska
LDT to wiele konkursów dla dzieci i młodzieży. W tym roku w konkursach ekologicznych pod hasłem Gospodarka Odpadami & Zrównoważony Rozwój wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z 21 placówek oświatowych znajdujących się na terenie powiatu lęborskiego.
W konkursie na EKOMASKOTKĘ nagrody i wyróżnienia otrzymali:
• kategoria Przedszkola:
Wyróżnienia:
1) Kuba Gołąbowicz
Oliwia Kucharska
Dawid Kijewski
Kacper Naumiller
Patryk Łyźniak (Przedszkole Gminne w Wicku) opiekun: Sabina Godula
2) Kajetan Ganowicz (Przedszkole nr 2 w Lęborku) opiekunowie: Dorota Majda, Halina Ługowska.
3) Jaśmina Dettlaff (Przedszkole nr 2 w Lęborku, opiekunowie: Dorota Majda, Halina Ługowska.
4) Ola Naczk (Przedszkole nr 9 w Lęborku, opiekun: Czesława Gągol
5) Dorota Suszko (Przedszkole nr 9 w Lęborku), opiekun: Joanna Kulasiewicz
• kategoria Szkoły podstawowe I-III
Wyróżnienia:
1) Klaudia Grzegorzewicz (Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku) opiekun: Jolanta Muszyńska
2) Oskar Treder, Hubert Tutakowski (Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku), opiekun: Beata Namenanik
3) Agata Krzeszewska (Szkoła Podstawowa w Siemirowicach)
Nagrody:
1 miejsce - Oliwia Mikłosz (Szkoła Podstawowa w Siemirowicach)
2 miejsce - Judyta Skrzyńska (Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku), opiekun: Izabela Domaros
2 miejsce - Kamil Klasa (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku), opiekun: Barbara Jachimowicz
• kategoria Szkoły podstawowe IV-VI
Nagrody:
1 miejsce - Magdalena Peplińska (Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku)
W konkursie plastycznym EKOLANDIA wyróżnienia otrzymali:
1) Klaudia Naumienko (Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej), opiekun: Irena Michnik
2) Jakub Korda (Przedszkole w Nowej Wsi w Lęborku, filia w Lubowidzu), opiekun: Izabela Champel
3) Filip Zieliński (Niepubliczne Przedszkole Baśniowe w Lęborku), opiekun: Danuta Czaplińska
4) Miłosz Kubicki (Niepubliczne Przedszkole Baśniowe w Lęborku), opiekun: Danuta Czaplińska
5) Olga Janusz (Niepubliczne Przedszkole Baśniowe w Lęborku), opiekun: Danuta Czaplińska
6) Kinga Kapel (Przedszkole nr 9 w Lęborku), opiekun: Czesława Gągol
7) Konrad Kaniowski (Przedszkole nr 9 w Lęborku), opiekun: Czesława Gągol
W konkursie na komiks pn. PAN ODPAD WYRUSZA NA RECYKLING skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych jury postanowiło przyznać 4 wyróżnienia:
1) Karolina Etmańska oraz Aleksandra Łukaszewicz (Gimnazjum nr 1 w Lęborku), opiekun: pani Edyta Marzec
2) Julia Kozłowska oraz oraz Ewa Wiczkowska (Gimnazjum nr 1 w Lęborku), opiekun: pani Edyta Marzec
MODNIE, ALE INACZEJ to z kolei gimnazjalny konkurs na strój nieekologiczny w którym przyznano 4 nagrody:
1 miejsce: Klaudia Bobryk (wykonała stój) Gimnazjum nr 1 w Lęborku oraz Marcelina Karcz (zaprezentowała strój) Gimnazjum nr 1 w Lęborku, opiekun: Edyta Marzec
2 miejsce: Anna Formela (Zespół Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej), opiekun: Emilia Kwidzińska
3 miejsce: Daria Smentoch (Zespół Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej), opiekun: Emilia Kwidzińska
Konkurs fotograficzny BĄDŹ DETEKTYWEM miał na celu poszukiwanie, sfotografowanie i zgłoszenie dzikich wysypisk. 4 wyróżnienia:
1) Jakub Bednarczyk (Powiatowe Centrum Edukacyjne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku), tytuł: "Droga do nikąd", opiekun: Weronika Łowicka.
2) Bartłomiej Mielewczyk (Powiatowe Centrum Edukacyjne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku), tytuł: "Na łonie natury", opiekun: Weronika Łowicka.
3) Monika Mach (Powiatowe Centrum Edukacyjne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Lęborku), tytuł: "Co w trawie piszczy?", opiekun: Weronika Łowicka.
4) Alina Piechowiak (Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Lęborku)
fot. Andrzej Dąbek