Urząd Miejski w Lęborku

XXVII Finał WOŚP w Lęborku

Utworzono: 03-01-2019

Lębork po raz kolejny włączył się w organizację tym razem już XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał odbędzie się w dniu 13 stycznia 2019 r., a cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Mając na uwadze wieloletnie zaangażowanie naszego miasta w organizację Finałów WOŚP oraz hojność naszych mieszkańców, również w tym roku liczymy na Państwa pomoc i osobiste wsparcie tej wspaniałej akcji.

Idea Finałów WOŚP polega na bezinteresownym działaniu na rzecz osób potrzebujących. Każdy, nawet najdrobniejszy dar jest darem Serca, mogącym uratować ludzkie życie. Mamy nadzieję, że wspólnie po raz kolejny będziemy mogli pomóc tym najbardziej potrzebującym, oferując im otuchę i nadzieję.

Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie tej wielkiej akcji w zakresie organizacji loterii fantowej. Koordynatorem działań XXVII Finału WOŚP jest Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku przy ul. Olimpijczyków 31 (tel. 0 59 862 72 74 w. 20 lub 30).

W tym dniu blisko 200 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godziny 11.00 w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przy ul. Piotra Skargi 52 rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek kulturalnych. Usłyszymy także miejscowe zespoły rockowe. 

Ok. godz. 18.00 odbędzie się losowanie fantów głównych. Ci wszyscy, którzy wcześniej nabyli los za 2 zł /do nabycia w miejscu imprezy) , będą mogli wylosować przy odrobinie szczęścia m.in. atrakcyjny sprzęt agd, rtv oraz wiele innych atrakcji. Ok. godz. 19.00 wystąpi gwiazda wieczoru– Kabaret K 2.

Podczas trwania występów na scenie Miejskiej Hali Sportowej będą prowadzone licytacje, w których oprócz tradycyjnie gadżetów WOŚP i innych ciekawych przedmiotów, będzie można wylicytować specjalnie wykonaną na tą okazję statuetkę, która zrobiona i zaprojektowana została przez Zakład Jubilerski „Tytan” z Lęborka. Wykonana jest tradycyjnie ze srebra z elementami bursztynu. 
Trzy takie statuetki zostaną zlicytowane podczas lęborskiej imprezy w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przy ul. Piotra Skargi 52 ok. godz. 17.30, a jedna w trakcie licytacji internetowej Allegro – (od 10 stycznia 2019 r.). Cena wywoławcza statuetki wynosi 100 zł. Wartość wykonanej statuetki jest dużo większa. 

Ponadto tego dnia na pl. Pokoju w godz. 11.00 – 14.00 odbędzie się pokaz pojazdów militarnych, strażackich i motocykli. Ok. godz. 12.30 w specjalnie przygotowanym basenie strażackim odbędzie się kąpiel Morsów Łebskich.

XXVII Finał WOŚP w Lęborku
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 19-21 lipca 2019!
16-07-2019
Lęborskie Dni Jakubowe to największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF