Znakomite wyniki reprezentantów Lęborskiego Klubu Biegaczy im. Braci Petk w zawodach w Słupsku i Gdańsku

Utworzono: 14-09-2023

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików U16 w Słupsku, które odbyły się 9 września aż dwóch zawodników z Klubu Biegacza im. Braci Petk zajęło pierwsze miejsca.

Najlepszy na dystansie 1000 m był Błażej Frączak z czasem 2:45:58, natomiast Michał Gajdus wygrał na dystansie 1000 m z przeszkodami z czasem 2:42:56. Ponadto w biegu na 2000 m piąte miejsce z czasem 6:23:57 zajął Konrad Metera, a Michalina Żmija ukończyła bieg na 300 m z czasem 49:92. Dzień później, 10 września, zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach Okręgu U14 i U12 w Gdańsku. Mikołaj Muchnicki z czasem 8:62 wygrał bieg na 60 m i był trzeci na 300 m (45.18). Dagmara Konkol z czasem 1:52:44 zajęła pierwsze miejsce w biegu na 600 m. A Julia Rusin była ósma zarówno na 60 m (8:95) i jak i na 300 m (48:30). W kategorii U12, Tola Sierant była piąta na 300 m (51:59) i szósta w skoku w dal. Hania Jurczyk przebiegła 60 m w czasie 9:75 i był to jej pierwszy start na stadionie.

Obecnie zawodnicy są w treningu przygotowującym do Mistrzostw Polski, które już niebawem. Gratulujemy i trzymamy kciuki.