Urząd Miejski w Lęborku

Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Lęborskim

Utworzono: 14-04-2014

30 kwietnia 2014r. upływa termin rozliczenia się osób fizycznych z podatku dochodowego PIT. Każdy podatnik może dokonać odpisu 1% od płaconego przez siebie podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Akcja „Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Lęborskim” ma na celu promocję i wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych. Inicjatorami akcji jest Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak i Komendant Hufca Lębork ZHP Konrad Chmiel.

Z roku na rok zwiększa się liczba podatników korzystających z możliwości odpisu 1% podatku. Zdecydowana większość środków przypada dużym ogólnopolskim fundacjom i stowarzyszeniom, które prowadzą szeroko zakrojone działania reklamowe i akcje informacyjne związane z przekazywaniem pieniędzy z podatku na ich rzecz. Część tych środków wraca na teren Powiatu Lęborskiego, warto jednak dodatkowo wspomóc lokalne organizacja pozarządowe, które nie mają wystarczająco dużo środków na przeprowadzanie kampanii reklamowych.

Akcja ma zachęcić mieszkańców, by bardziej wspomagali lokalne Organizacje Pożytku Publicznego. Przygotowane przez Urząd Miejski w Lęborku plakaty oraz zostaną przekazane do gmin z terenu Powiatu Lęborskiego oraz do Starostwa Powiatowego. Przygotowana została także internetowa wersja plakatu oraz banery do zamieszczenia na stronach internetowych samorządów i innych podmiotów wspierających ta inicjatywę.

Dzięki programowi e-pity on-line dostępnego pod adresem http://www.e-pity.pl/1-procent-lokalnie/2013/lebork-leborski-pomorskie można w łatwy sposób rozliczyć podatek dochodowy i przekazać 1% podatku na organizacje z Powiatu Lęborskiego.

Do pobrania plakaty i baner:

Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Lęborskim
Ważne
Dzień Dziecka w Lęborku
15-05-2018
1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na Placu Pokoju. Czekają...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF