Urząd Miejski w Lęborku

Pomorze biega - aktywnie i z pomysłem

 


Radio Gdańsk we współpracy z organizatorami 10 pomorskich biegów rozpoczyna cykl imprez biegowych „Pomorze Biega". Cel jaki sobie postawiono to promocja biegania i aktywnego odpoczynku. Dla jednych sukcesem będzie ubranie dresów i wyjście pobiegać. Dla innych start w zawodach, dobiegnięcie do mety czy poprawienie wyników. Najważniejsza jednak jest zabawa. Podczas całego cyklu Radio Gdańsk planuje nagrodzić jak największą liczbę biegaczy. Na mecie każdej imprezy zawodnicy otrzymają losy, za którymi kryć się będą nagrody. W puli jest m.in. 500 dedykowanych na „Pomorze Biega" koszulek firmy Nike, vouchery na pobyty w hotelach ze SPA, kolacje, sprzęt sportowy i inne liczne nagrody. Każdy z biegów będzie miał także swoje okolicznościowe konkursy. Na przykład w Gdyni, w lutym, będzie to konkurs na najsympatyczniejszą parę biegnącą ulicami miasta. Powód oczywisty! Pięć dni po biegu są Walentynki. Na mecie przy namiocie Radia Gdańsk będzie czekać fotoreporter, który zrobi zdjęcia biegnących par. Jury wybierze tę najsympatyczniejszą, która w nagrodę otrzyma voucher na weekendowy pobyt w uroczym hotelu ze SPA. Podobne konkursy okolicznościowe odbywać się będą podczas każdego biegu z cyklu „ Pomorze Biega".

 
Jesienią wybrana zostanie najpopularniejsza impreza biegowa Pomorza 2013. Oprócz imprez wchodzących w skład cyklu, udział w plebiscycie wezmą także biegi zgłoszone przez samych biegaczy, słuchaczy oraz dziennikarzy.
 
Prolog akcji „Pomorze Biega" odbył się 26 stycznia w Sopocie.
 
Harmonogram kolejnych Biegów:
9 lutego - Bieg Urodzinowy Gdyni
11 maja - Bieg Europejski Gdyni
18 maja - Kwidzyński Bieg Papiernika
26 maja - Bieg Tura w Człuchowie
22 czerwca - Nocny Bieg Świętojański w Gdyni
27 lipca - Bieg Uliczny Św. Jakuba w Lęborku
7 września - Bieg Westerplatte Gdańsk
5 października - Bieg Kociewski z Polpharmą
11 listopada - Jesienny Bieg Niepodległości w Gdyni
 
Ambasadorem cyklu „Pomorze Biega" zostali: Iwona Guzowska i Adam Korol
Patronat honorowy Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Partnerzy: sklepbiegowy.pl, sportowysklep.pl, maratonypolskie.pl, parkrun Polska
Patroni medialni: trójmiasto.pl „Dziennik Bałtycki"
 
Warto dodać, że w ramach akcji „Pomorze Biega" wystartował w Radiu Gdańsk cykliczny program o bieganiu. Co czwartek od godziny 14.00 Tomasz Galiński promuje aktywny wypoczynek. Radio Gdańsk objęło także patronatem sobotnie gdańskie i gdyńskie biegi Parkrun organizowane przez Stowarzyszenie parkrun Polska, które wraz z podobnymi stowarzyszeniami organizuje biegi parkrun w ośmiu krajach na świecie (Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Australia, RPA, Islandia i Polska.
 
W naszym kraju biegi odbywają się w Trójmieście oraz w Łodzi i Poznaniu. Idea parkrun Polska zakłada organizację biegów wszędzie tam, gdzie jest takie zapotrzebowanie i są osoby, które chcą aktywizować społeczność lokalną. Obecnie parkrun Polska skupia już ponad 1600 zarejestrowanych uczestników, których liczba powiększa się miesięcznie o ok. 100 osób.
 
Radio Gdańsk poszukuje grup biegowych, miejsc w których warto trenować, firm w których powstały grupy biegowe. Wszyscy, którzy chcą podzielić się swoją pasją zostaną zaprezentowani na antenie oraz stronie internetowej. Czekamy na zgłoszenia pod adresem: pomorzebiega [AT] radio [DOT] gdansk.pl
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF