Urząd Miejski w Lęborku

Zagan Acoustic zagra we „Fregacie”

Utworzono: 19-09-2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert kwartetu „Zagan Acoustic”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się w sobotę, 23 września w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej  12  w Lęborku. Początek o godzinie 18.00.

Koncert jest częścią Roku Kultury w firmie Farm Frites Poland SA.

Zagan Acoustic zaprezentuje  kompozycje inspirowane muzyką ludową z różnych regionów świata. Wśród nich kompozycje Krzesimira Dębskiego, Pawła Zagańczyka, Vieczeslawa Siemionowa, Anny Marii Huszczy czy Macieja Zimki.

Grupę tworzą czterej wykształceni klasycznie, nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie,  wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku  w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. 

W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje. Zarejestrowane zostały one na debiutanckiej płycie zatytułowanej "3:1". Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą.

Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali na Litwie, Słowacji, w Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych.

SKŁAD ZESPOŁU:
Paweł Zagańczyk - akordeon
Joachim Łuczak - skrzypce
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Jarosław Stokowski – kontrabas

Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy al. Niepodległości 6.

Sponsorem głównym wydarzenia jest firma Farm Frites Poland SA.

Zagan Acoustic zagra we „Fregacie”
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF