Aktualności

Ulica Kolonia w remoncie

Wtorek, 24 października 2017

Rozpoczął się remont ok. 300 metrowego odcinka chodnika przy ulicy Kolonia. W ramach prac drogowych wyremontowany zostanie chodnik po prawej stronie ulicy wraz z wjazdami na posesje, wyregulowane zostaną także krawężniki. Inwestycję wykonuje firma MAX-BRUK z Lęborka.
 

Więcej

Szkolenie o projektach finansowanych ze środków UE

Poniedziałek, 23 października 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na szkolenie organizowane w dniu 26 października 2017 r. poświęcone zasadom przygotowania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. 

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki ruszyła

Poniedziałek, 23 października 2017

Lęborscy siatkarze rozpoczęli zmagania ligowe. W 11 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku startuje 9 zespołów, z czego 8 rozegrało swoje pierwsze mecze podczas pierwszej kolejki rundy zasadniczej. W niedzielę 22 października około 70 zawodników walczyło o ligowe punkty i jak najlepsze miejsce w tabeli. 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe – podsumowanie

Poniedziałek, 23 października 2017

W sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim przeprowadzony został drugi z pięciu biegów zaliczany do Grand- Prix Lęborka sezonu 2017/2018. Na starcie stanęło 230 zawodniczek i zawodników z Bytowa, Słupska, Lęborka oraz powiatów: słupskiego, wejherowskiego, kartuskiego oraz lęborskiego

Więcej

W sobotę w Lęborku mecz II ligi siatkówki

Poniedziałek, 23 października 2017

W sobotę 28 października 2017r. o godz. 18 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. P. Skargi 52 rozegrany zostanie mecz II ligi piłki siatkowej mężczyzn Trefl Lębork – OPP Powiat Kołobrzeski. Wstęp wolny.
 
Więcej

Nowy klomb, ławki i kosze w Parku im. Michalskiego

Poniedziałek, 23 października 2017

Dobiegły końca prace modernizacyjne w Parku im. Mieczysława Michalskiego. W ramach małego projektu inwestycyjnego Budżetu Obywatelskiego Lęborka z ubiegłego roku w części parku od strony Alei Wolności i ronda Solidarności postawiono 13 ławek, nowe kosze, poprawiono chodniki oraz wybudowano nowy klomb.
Więcej

ChemChef w bibliotece

Piątek, 20 października 2017

Biblioteka Miejska zaprasza młodzież i dorosłych do Klubu Biblioteki, gdzie 27 października w godz. 17.00, 18.00, 19.00 odbędą się pokazy kuchni molekularnej.

Więcej

Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok

Piątek, 20 października 2017

Muzeum Piaśnickie w Wejherowie w dniu 20 października (piątek), na zabytkowym wejherowskim cmentarzu przy ul. 3 Maja zainauguruje ogólnopolską akcję pt.: „Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok”.

Więcej

Drugi bieg z cyklu Grand-Prix Lęborka

Czwartek, 19 października 2017

Już w najbliższą sobotę 21 października br. w lasku przy Stadionie Miejskim przeprowadzony zostanie drugi z pięciu biegów zaliczany do Grand- Prix Lęborka sezonu 2017/2018.

Więcej

Apel do przedsiębiorców działających na terenie Gminy Miasto Lębork

Czwartek, 19 października 2017

Szanowni Państwo, z myślą o wsparciu Seniorów, Gmina Miasto Lębork przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora” zawierając porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Manko z siedzibą w Krakowie, które jest organizatorem tego programu. O Ogólnopolską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby powyżej 60 roku życia posiadające obywatelstwo polskie.

Więcej

Nowe miejsca parkingowe przy Wojska Polskiego

Wtorek, 17 października 2017

Na przełomie września i października br. na osiedlu przy ulicy Wojska Polskiego powstało kilkanaście nowych miejsc parkingowych. 12 miejsc postojowych wygospodarowano na ulicy przy budynku nr 34 C-H. Prace drogowe polegały na montażu krawężników i utwardzeniu terenu podbudową z kruszywa na powierzchni 182m2.
Więcej

Wyniki Głosowania - Budżet Obywatelski 2018

Poniedziałek, 16 października 2017

 Informacja o wyniku głosowania nad projektami złożonymi w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok”.

Więcej

Targi pracy w słupskiej hali „Gryfia”

Poniedziałek, 16 października 2017

21 października 2017 roku w godz. 9.00 – 14.00 w hali „Gryfia” w Słupsku odbędą się targi pracy pn. „Edukacja i Praca – Spotkanie Aktywnych”.

Więcej

Zaproszenie na szkolenie

Poniedziałek, 16 października 2017

Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza na bezpłatne szkolenie zorganizowane dla przedsiębiorców oraz ich personelu, prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta Lęborka.

Więcej

Przeciw przemocy w rodzinie

Poniedziałek, 16 października 2017

W dniu 9 października 2017 roku w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyła się VI Konferencja Przeciw Przemocy w Rodzinie. Konferencja pn. „Z perspektywy praktyka, czyli jak działać by zadziałać…”, adresowana była przede wszystkim do osób pracujących w obszarze pomocy osobom i rodzinom uwikłanym w przemoc: pracowników pomocy społecznej, kuratorów sądowych, policjantów, członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracowników oświaty, członków stowarzyszeń oraz lokalnych władz. 

Więcej

Rozbudowa parkingu przy ulicy Staszica

Poniedziałek, 16 października 2017

O 10 nowych miejsc parkingowych rozbudowany został parking u zbiegu ulic Staszica i Dygasińskiego. Budowa nowych miejsc parkingowych ułatwi korzystanie z pobliskiego kompleksu sportowego i cieszącego się dużą popularnością placu zabaw „Pod papugami”. Podłoże parkingu podobnie jak w wybudowanej w połowie maja ub. r. pierwszej części parkingu zostało utwardzone ażurowymi płytami (140m2).
Więcej

Przejdź do góry strony