Lęborskie Dni Jakubowe
Utworzono: 27-07-2014
Największa impreza kulturalno-rozrywkowa skierowana do mieszkańców i turystów. Lęborskie Dni Jakubowe połączone z Odpustem Św. Jakuba Apostoła i organizowane są od połowy lat 90-tych XX w. Nawiązują do średniowiecznych jarmarków odpustowych. W ramach tego Święta Miasta odbywa się wiele atrakcyjnych i widowiskowych imprez, wystawy, koncerty, spektakle uliczne, a ulice starówki zapełniają się tradycyjnymi kramami z wyrobami rzemiosła i sztuki ludowej, pamiątkami, cukrową watą itp.
Program:
- 9.00 – Uroczysty, barwny korowód z pl. Pokoju do Sanktuarium św. Jakuba Ap.
- 10.00 – Uroczysta suma odpustowa w Sanktuarium św. Jakuba Ap.
- 11.30 – Wymarsz wojsk z wozami taborowymi do Świecina (przed Sanktuarium św. Jakuba)
- 12.00 – 14.00 – Koncert muzyki chrześcijańskiej Communio. „Franciszkanie dzieciom” zespoły „Pokój i Dobro”, „Propaganda Dei” (scena na parkingu przed Sanktuarium św. Jakuba)
- 14.00 – „Triumf Rzymski” (scena)
- 14.30 – Promocja kalendarza na 2015 r. – Brama Kaszubskiego Pierścienia
- 14.50 – Wręczenie nagród dla laureatów konkursu na logo MKRPA w Lęborku
- 15.00 – Podsumowanie pleneru malarskiego (scena)
- 15.30 – 18.30 - VIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” cz. II – „Ziemia Lęborska”, „Levino”, „Switanok”, „Bazuny”, „Łoniowiacy”, „14 Oktobar” z Serbii, „Mezoszilas” z Węgier
- 19.00 – Zespół „Propaganda Dei” (scena)
- 20.00 – Gwiazda wieczoru – „MALEO REGGAE ROCKERS” (scena)