Średniowieczna Noc Muzeów

Utworzono: 17-05-2014

Średniowieczna Noc Muzeów w Lęborku - sobota 17 maja 2014r. w  godz. 20.00 - 24.00 w basztach nr 24, 27 i 32, na dziedzińcu za budynkiem Muzeum oraz w samym Muzeum przy ul. Młynarskiej.

Będzie to kontynuacja ubiegłorocznej Nocy Muzeów pod hasłem „Kolorowy świat kuglarzy 2” . W programie wiele atrakcji m.in. parada szczudlarzy,  zabawy plebejskie dla najmłodszych, pokaz sztuk kuglarskich połączony z warsztatami
dla publiczności (żonglerka piłkami, kołami i maczugami, diabolo i floverstick, manipulacje piłeczkami poi, flagami i wstążkami ), nauka chodzenia na szczudłach, konkurs pieczątkowy,  oprowadzanie z przewodnikiem i świecami po Kościele Św. Jakuba Apostoła, projekcja filmu 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka", zwiedzanie baszt.

Szczegółowy program Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum w Lęborku pt. „Kolorowy świat Kuglarzy 2”

19.20 – korowód szczudlarzy  zachęcających do uczestnictwa w Nocy Muzeów

20.00 – Oficjalne rozpoczęcie Nocy Muzeów na dziedzińcu

20.15 -  Rozpoczęcie konkursu

20.30 – Występ Zespołu Muzyki Dawnej INCANTARE z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku - muzyka średniowiecza (I piętro)

20.30 - projekcja filmu 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka"

20.45 – zabawy dla najmłodszych

21.00 – I runda oprowadzania po Kościele Św. Jakuba Apostoła

21.30 – projekcja filmu 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka"

22.00 –  Rozstrzygniecie konkursu - rozdanie nagród

22.00 – II runda oprowadzania po Kościele Św. Jakuba Apostoła

22.15 – pokaz sztuk kuglarskich połączony z warsztatami dla publiczności

22.30 - projekcja filmu 3D „Średniowieczne obwarowania Lęborka"

23.15 – pokaz ognia

24.00 - zakończenie

 

Średniowieczna Noc Muzeów 8141